Liigu otse sisu juurde

Üle 300 liikmega Euroopa kultuuripealinna külalislahkuse võrgustik kutsub viimast korda liituma

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kutsub 15. märtsini Tartu ja Lõuna-Eesti ettevõtjaid liituma külalislahkuse võrgustikuga. Toitlustus-, majutus-, ning kultuuriasutusi ja teisi teenindusvaldkonna ettevõtteid ühendava võrgustiku eesmärgiks on arendada kohalikku teeninduskultuuri ning tõsta esile piirkonna hea teenindusega paiku.

Klienditeenindaja serveerib toitu.
Foto: Mana Kaasik
07. märts

Kultuuripealinna juhi Kuldar Leisi sõnul ootab Tartu 2024 aasta jooksul piirkonda vähemalt miljon külastust ning külalised on heas mõttes nõudlikumad kui kunagi varem: “Külastajad otsivad erisust ja ligipääsetavaid ning personaalseid lahendusi. Seda peegeldavad ka külastajate tagasiside ja EASi tellitud uuringute tulemused. Paraku viitavad tulemused ka sellele, et teeninduse tase võib olla kohati ebaühtlane.”

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 on aasta tippsündmus Eestis ning Tartu ja Lõuna-Eesti suurim ühine ettevõtmine. “See eeldab teeninduskultuuri uut taset,” toonitas Leis. Külalislahkuse võrgustik innustab ettevõtteid süvenema keskkonnasõbralikkusse ja avatud teenustesse ning soodustab koostööd, et luua ainulaadseid kogemusi.

Tänaseks on võrgustikuga liitunud 316 ettevõtet  – need tunneb ära “Tartu 2024 soovitab” kleepsu järgi asutuse uksel ning teenindajate riietel kantavate rinnamärkide kaudu.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames ellu kutsutud külalislahkuse võrgustik ühendab Tartus ja Lõuna-Eestis tegutsevaid toitlustus-, majutus-, ning kultuuriasutusi ja teisi teenindusvaldkonna ettevõtteid. Külalislahke teeninduskultuuri arendamiseks ning hea teenindusega paikade esiletõstmiseks loodud algatusega on võimalik liituda 15. märtsini.

Külalislahkuse võrgustikuga saab liituda Tartu 2024 kodulehe kaudu: https://tartu2024.ee/kulalislahkus/

Juba liitunud teenusepakkujad: https://tartu2024.ee/soovitused/