Liigu otse sisu juurde

Tartu ja Lõuna-Eesti uurivad, kuidas rahvusvahelise koostöö abil suuremaks kasvada

Reedel, 28. veebruaril toimub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv Kultuurikompassi foorum “Kuidas rahvusvahelise koostöö abil suuremaks kasvada?”. Tartu ning Lõuna-Eesti kultuuri- ja loovjuhtidega arutlevad teema üle ning jagavad kogemusi Mart Normet, Jorma Sarv, Markus Toompere, Tarmo Noormaa, Priit Raud ja teised.

Naine laval.
18. juuni Kalle Paas

Veebruari eelviimasel päeval toimuv Kultuurikompassi foorum on järjekorras viies ning kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 haridus- ja kultuuriprogrammi. Sündmus toimub Tartu linnavalitsuse ja sihtasutus Tartu 2024 eestvedamisel.

SA Tartu 2024 juhatuse liikme ja programmikoordinaatori Erni Kase sõnul seisab Lõuna-Eestil ees hüpe uuele rahvusvahelisele tasandile. “Selleks, et kasutada Euroopa kultuuripealinna loodavaid võimalusi edukalt ära, peavad Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurijuhid, -korraldajad ja loojad selgelt mõtlema, kuidas kaasata publikut ja artiste teistest riikidest,” rõhutas Kask.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Marleen Viiduli sõnul on foorumil arutlemist leidvad küsimused linna kultuurivaldkonna arengus kesksel kohal ja seotud ka Tartu kultuuristrateegiaga 2030. “Tartu visioon on olla rahvusvaheliselt ligitõmbava ja vaimselt inspireeriv elava loomemajanduse linn. Me muutume rahvusvaheliselt tuntumaks ja tugevamaks siis, kui oskame rahvusvahelisel tasandil tegutseda,” selgitas Viidul.

Tartus, Genialistide klubis toimuval foorumil jagavad oma kogemusi rahvusvahelisest koostööst Mart Normet (EXPO 2020 Eesti paviljon, Let’s Do It Foundation), Jorma Sarv (Creativity Lab), Markus Toompere (Tartu Kunstnike Liit), Tarmo Noormaa (Viljandi pärimusmuusika festival), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal). Arutelusid modereerib Hedi-Liis Toome (Tartu Ülikool, Draama festival).

Osavõtt Kultuurikompassi foorumist on tasuta, kuid pääsmeid on piiratud kogus ning osavõtmiseks tuleb eelnevalt registreeruda aadressilt tartu2024.ee/kultuurikompass leitava vormi kaudu.

Eelnevatel Kultuurikompassi foorumitel on Lõuna-Eesti kultuurikorraldajad ja eestvedajad vahetanud kogemusi uute ühisrahastusvõimaluste, sotsiaalmeediaturunduse, keskkonnateadliku kultuurikorralduse ning vabatahtlikkuse teemadel. Foorumite ettekandeid ja arutelusid saab järelvaadata Tartu 2024 YouTube’i kanalil.

ROHKEM INFOT:

Kristiina Avik, peakorraldaja
Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond
Kultuuriteenistuse peaspetsialist
tel 736 1359
mob 5282761


Eelmisel Kultuurikompassi foorumil jagasid kogemusi vabatahtlikkuse arendamisest lisaks Eesti kultuurijuhtidele ka esinejad Tamperest, Kaunasest ja Veszprémist. Fotol esitleb Kaunas 2022 Euroopa kultuuripealinna kogemusi Marija Pulokaitė. FOTO: Kiur Kaasik