Liigu otse sisu juurde

Stardivad Tartu 2024 keskkonnahoidliku ürituse korraldamise veebiseminarid

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avaldas koos Tartu linnaga Eestis ainulaadse keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendi juba kolm aastat tagasi. Tänaseks on Eesti korraldajad kultuuripealinna egiidi all katsetanud juhendit kolm hooaega. Sellest tõukuvalt võetakse seminaridel luubi alla just  1. jaanuarist kehtima hakanud ühekordse plasti direktiiv ning jäätme ja korduskasutuslahenduste praktikad.

Inimesed istuvad toolidel Emajõe kaldal.
21. veebr. Krõõt Filippov

Tartu 2024 Elu ja Keskkond programmiliini  juhi Triin Pika sõnul on muutuste eest seismine ellujäämise kunst, sest keskkonna teemadega tuleb käia ajaga kaasas ja mõelda mitu sammu ette. “Kauaoodatud ühekordse plasti keelustamine  on muutnud ürituskorralduse mängureegleid. Seda kõigile osapooltele. Hetkel on oluline võtta kokku esimesed kogemused ja vaadata, kuidas saab paremini edasi.”

Seminarid toimuvad 29. veebruaril, 7. märtsil ja 14. märtsil. Veebiseminaridel antakse jõustunud muudatusest ülevaade, tutvustatakse sellest tulenevaid väljakutsed, võimalusi ja kohustusi. Esinejad annavad näpunäiteid jäätmete tõhusaks käitlemiseks. Toimub kolm veebiseminari ja üks kohtumine Tartus. Veebiseminarid võtab kokku keskkonnahoidlike sündmuste korraldajate võrgustiku kohtumine  21. märtsil kell 14.00–17.00 Tartu 2024 kontoris Ellujäämise Kunstide saalis. 

Esinevad erinevad valdkonna spetsialistid nagu Kertu Sapelkov (Kliimaministeerium), Eve Nurk ja Kristel Kütt  (Ragn-Sells), Mart Laidmets (Keskkonnateenused) ning Ringo esindaja Martin Mõtlik ja Panditopsist Kaupo Karba.

Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhend võtab praktiliselt ja selgitavalt kokku minimaalsed nõuded ja soovitused keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks. Juhendiga käivad kaasas praktilised soovitused ja kontrollnimekirjad, mis aitavad korraldajal orienteeruda välja toodud nõuetes. 

Registreeri seminarile siin.