Liigu otse sisu juurde

Simple Session 2024

Eesti ekstreemspordi suursündmus tuleb tagasi koju, täites Tartu peadpööritavate ratta- ja rulatrikkide, unustamatute kultuurielamuste ja ühiste ettevõtmistega, mis liidavad eri põlvkondade spordifänne

Lugu

Maailma üks pikaajalisem elamusspordivõistluste seeria Simple Session sai alguse ajal, mil Tartus veel rulaparkigi ei leidunud. Kohalikust võistlusest on tänaseks välja kasvanud maailma ekstreemspordi kultusüritus, mis 2024. aastal toob Eestisse ligi sada tippratturit ja -rulatajat enam kui 30 riigist – nende seas Pariisi olümpiamängude tšempionid! Veeda üks mõnusalt närvekõditav nädalavahetus tippspordi ja kultuurielamuste saatel ning veere korüfeede juhendamisel ka ise rularämbil!

Elamus

Eesti tänavaspordi vedur Simple Session on alati olnud enamat kui lihtsalt võistlus. Ekstreemspordimelu täiendavad filmifestivalid ja kontserdid, näitused, peod, töötoad ja meeleolukad ühissõidud linnatänavatel. Pärast Eestis ja välismaal tuuritamist naaseb festival 2024. aastal 21.-25. augustil oma sünnilinna Tartusse. Kammivabrikusse kerkib ainulaadne võistluspark, mille disaineriks on Nate Wessel (X-mängude jt ekstreemspordi tähtsündmuste parkide autor) ning mille rämpide ja kujunduselementidena on kasutatud Tartu armastatud sümboleid ja maamärke. Kahe nädala jooksul saavad pargis ringi vurada ka harrastussportlased ning kasutada harukordset võimalust töötubades ja treeningutel tippude käe all harjutada.

Sütitav meeleolu ning mõnus atmosfäär kandub üle linna. Simple Sessioni otseülekanded jõuavad miljonite vaatajateni üle maailma, samuti on kavas ekstreemspordile pühendatud kinoprogramm, töötoad, näitused ning peod, kus astuvad üles Lõuna-Eesti parimad artistid.

Mõju

Tartust saab kutsuv sihtkoht nii sportlastele kui teistele kultuurisõpradele. Eesti ekstreemspordi lipulaevana on Simple Session seisnud algusest peale noorte vaba aja veetmise ning muu hulgas ka erivajadustega sportlaste võimaluste eest ning kannab neid väärtusi ka kultuuripealinna programmis. Maailma tippude etteastetest saavad indu ka tulevased tšempionid!

Trikirattur.