Liigu otse sisu juurde

Choeur de l’Orchestre de Paris esitab ERMis Veljo Tormise kolmeosalist kooritsüklit

Pariisi Filharmoonia orkestri koor (Chœur de l’Orchestre de Paris) esitab juba 15. juunil Euroopa kultuuripealinnas Tartus Veljo Tormise kooritsüklit “Unustatud Rahvad”.  Kontserdi raames on kavas kolm osa helilooja märgilisest koorimuusika tsüklist “Unustatud rahvad”–  „Isuri eepos”, „Vadja pulmalaulud” ja „Ingerimaa õhtud”. “Unustatud rahvaste” kontserti dirigeerib rahvusvaheliselt auhinnatud Ingrid Mänd (endine Roose).  Tartu 2024 programiliini Omapära ja […]

24. mai Krõõt Filippov

Pariisi Filharmoonia orkestri koor (Chœur de l’Orchestre de Paris) esitab juba 15. juunil Euroopa kultuuripealinnas Tartus Veljo Tormise kooritsüklit “Unustatud Rahvad”.  Kontserdi raames on kavas kolm osa helilooja märgilisest koorimuusika tsüklist “Unustatud rahvad”–  „Isuri eepos”, „Vadja pulmalaulud” ja „Ingerimaa õhtud”. “Unustatud rahvaste” kontserti dirigeerib rahvusvaheliselt auhinnatud Ingrid Mänd (endine Roose). 

Tartu 2024 programiliini Omapära ja Euroopa juhi Oliver Bergi sõnul on Veljo Tormise looming osa eestlaste DNAst ja ühisest loost: ”Kultuuripealinna saadik Valdur Mikita sõnul saab Ellujäämise Kunste võtta kokku ühe sõnaga – „resilientsus“ (ingl.k resilience).  Selles on näha tugevat kooskõla eesoleva Tormise kontserdi repertuaariga. Resilientsus tähistab inimese vastupidavust, hakkamasaamist ja kohanemisvõimet rasketes oludes.”

Berg lisab, et Soome-ugri rahvaste jaoks on see igapäevane reaalsus. “Seetõttu on mul ülimalt heameel, et saame peatselt ERMis kuulda vadja, isuri ja ingersioome keelt Pariisi Filharmoonia orkestri koori esituses. See näitab, kui aktuaalne on kulturipealinna juhtmotiiv Ellujäämise Kunstid ja kui suurepäraselt Tormise muusika seda esindab.”

“Kui ma laulan Tormise muusikat, siis ma tunnetan maad, soola, tuult. Ma ei ole seda kunagi varem muusikaga kogenud. Ma olen ka varem palju erinevate maade traditsioonilisi rahvalaule laulnud, aga Tormise muusika on väga teistsugune. See on väga ehe ja tekitab ürgseid emotsioone”, rääkis 2022. aastal koorilaulja Mathilde Segal.

Tutvu lähemalt:

Pariisi filharmoonia esitab ERMis soome-ugri päevadel unustatud rahvaste auks Veljo Tormise kooritsükli”

Piletid müügil! Pariisi Orkestri Koor esitab Tartus unustatud rahvaste auks Veljo Tormise kooritsükli

Fenno-Ugria seminar “Soome-ugri rahvaste saatus: selle mõtestamine kultuuris ja poliitilises reaalsuses”