Liigu otse sisu juurde

Lisaprogramm

Tartu 2024 programm koosneb põhi- ja lisaprogrammist, mis moodustavad ühtse terviku.

Lisaprogrammiga soovime liita Euroopa kultuuripealinna programmi Tartus ja Lõuna-Eestis 2024. aastal toimuvad sündmused.

Põhiprogrammi sündmused on Tartu 2024 kureeritud ja kaasrahastatud, lisaprogrammi puhul on tegemist turundusliku koostööga, et rikastada Tartu 2024 programmi erinäoliste kultuurielamustega ning pakkuda toimuvatele sündmustele suuremat nähtavust.

Bänd Angus laval esinemas.

Lisaprogrammi saavad kuuluda sündmused, mis:

 • toimuvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 piirkonnas aastal 2024
 • järgivad keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendit
 • haakuvad Ellujäämise Kunstide loovkontseptsiooni ja väärtustega
 • on avatud laiemale publikule (nii tasuta kui ka piletiga sündmused)

Soovitused

 • Soovitame kandideerimisel mõelda tervele aastale, mitte ainult suvel toimuvatele sündmustele. Nii on suurem võimalus Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 huvilistele silma paista!
 • Soovitame tähelepanu pöörata füüsilisele ja infoligipääsetavusele (keskkond, mida saavad mugavalt ja ilma kõrvalise abita kogeda ning kasutada eakad, lapsed, erivajadustega inimesed).
 • Kandideerimisel tuleb kasuks kui sündmusel on suur/rahvusvaheline sihtgrupp ja huvitav kultuuriline mõõde

Sündmused, mida kandideerima ootame, võivad muu hulgas kuuluda järgmistesse valdkondadesse ja formaatidesse (tähestikulises järjekorras): arhitektuur, arutelu, disain, festival, film, haridus, kirjandus, kontsert, mess/laat, näitus, performance, pidu, rahvkultuur, residentuur, sport, teater, toidukultuur ja nii edasi.

Väärtuspakkumine

 • Kultuuripealinnaga seostumine

  Kultuuripealinna programmi kuulumine, Tartu 2024 logo ja kultuuripealinna sõnumite kasutamine sündmuse materjalides ja kommunikatsioonis võimendab igakülgselt sündmuse nähtavust.

 • Suurem osalejate arv sündmustel

  Kajastame sündmust Tartu 2024 programmi infokandjatel, nagu näiteks kodulehe programmikalendris ja võimalusel ka sotsiaalmeedias.

 • Suurem meediakajastus

  Võimalusel jagame sündmuse fotosid ja videoid Tartu 2024 kanalites või Tartu 2024 kõneisikute kaudu.

 • Tartu 2024 fännitooted

  Pakume sündmuse korraldajale võimalust osta Tartu 2024 fännitooteid soodushinnaga.

Tingimused

Tartu 2024 logo kasutamine

Tartu 2024 logo tuleb sündmuse turundus- ja kommunikatsioonimaterjalides korrektselt kasutada, järgides Tartu 2024 CVI-d

Kultuuripealinnale viitamine

Sündmusel on õigus viidata Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi kuulumisele ürituse pressiteates, kodulehel või Facebooki üritusel. Korrektne viitamine on “X kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi”.

Tartu 2024 visuaalid

Korraldaja jagab Tartu 2024 turundusmaterjale nii sündmuse digikanalites kui ka kohapeal ja võimaldab Tartu 2024 soovi korral olla sündmusel esindatud visuaalsete elementidega (surfilipud, kuubikud, lipukett, eraldi ala, telk või muud elemendid). Korraldajal on ka võimalik ise Tartu 2024 visuaalseid elemente üritusele küsida.

Koostöö Tartu 2024 tiimiga

Korraldaja on valmis tegema koostööd Tartu 2024 kommunikatsiooni- ja turundustiimiga. Tartu 2024 on õigus sündmuse korraldajalt paluda sündmusel esinemist / lavaaega enda kõneisikute jaoks, et tervitada osalejaid Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 poolt. Lisaks on Tartu 2024 õigus küsida sündmusele soodustingimustel pääsmeid (Tartu 2024 tiimile, vabatahtlikele, Tartu 2024 partneritele).

Muud praktilised kohustused

 • Korraldaja peab pärast edukat kandideerimist sisestama sündmuse info kultuuriaken.tartu keskkonda, valides valdkonnaks “Tartu 2024” (ning lisaks ka teised sobivad valdkonnad) – sealt liigub info Tartu 2024 ametliku kodulehe kalendrisse. Sündmuse info peab olema sisestatud nii eesti, inglise kui ka vene keeles.
 • Pärast edukat kandideerimist soovitame panna sündmuse piletid müüki Piletilevi keskkonda. Piletilevi on ametlik Tartu 2024 piletimüügiplatvorm ja pakub sündmustele lisanähtavust Tartu 2024 lisaprogrammi raames, samuti ka muid turunduslikke boonuseid.
 • Sündmuse esindaja peab pärast üritust raporteerima Tartu 2024 aruandeankeeti sündmuse üldinfo, publiku arvu, vabatahtlike arvu, meediakajastused ja keskkonnaalased näitajad.
 • Sündmuse esindaja või turundus- ja kommunikatsioonijuht peab osalema Tartu 2024 poolt korraldataval sissejuhataval lisaprogrammi kommunikatsiooni ja turunduse tutvustusel. Seal antakse täpsustavaid juhiseid Tartu 2024 brändi kasutamise ja kommunikatsioonitegevuste kohta.
 • Portreepilt Liisi Rohtungist

  Liisi Rohtung

  kommunikatsioonispetsialist

 • Lisaprogrammi kandideerimise tähtaeg oli 1. juuli. Kui soovite siiski lisaprogrammiga liituda, siis võtke ühendust!

KKK