Liigu otse sisu juurde

Läbi linna

See on elav lugu Tartust ja tartlastest, eri linnaosade elanike ehedatest mälestustest. Paneme linna loominguliselt kihama ja anname hääle neile, kes muidu kunstiliselt kaasa ei räägi.

Lugu

Maailmas unikaalne kogukonnateatri eksperiment kestab neli aastat ja hõlmab pea kogu linna. Me viime kokku erinevad põlvkonnad ja anname sõna ka neile, kes igapäevaselt lavale ei astu. Päris linlaste päris lood näitavad tõelist elavat ja hingavat Tartut.

Elamus

Lugude kogumine ja esitlemine algas 2021. aastal lavastusega “Läbi linna: Karlova” (2021). Järgnevatel aastatel jõuab etendus Supilinna (2022) ja Ülejõele (2023).

Läbi linna kulgedes saabume 2024. aastal Annelinna, kus toimub sündmuse finaal: ruumiline lavastus, kuhu on kaasatud kogu linnaosa. Osalejad kogevad päris inimeste päris lugusid, mille töötavad kunstiliseks tervikuks professionaalsed teatritegijad koos linnaosa elanikega.

Mõju

Näitame, et kunst ja teater on inimeste enda teha ning julgustame käed-külge-kultuuritegevust kogukondades. Igal linna(osa)l on oma iseloom, mille üle võib uhke olla. Tartu on lugudest pungil ning nende elav jutustamine võiks saada iga-aastaseks traditsiooniks. Nii õpime oma eripära tähistama ning oskame seda ka paremini teistega jagada.
Te vaadake, milline linn on Tartu!