Liigu otse sisu juurde
4. - 12. okt.

LÄBI LINNA: Valga+Valka

19:00 - 20:45

Valga vald | Valga ja Valka linna tänavatel

  • kogukond
  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm
Osta pilet 12 - 25 €

Etenduse alguskohad antakse publikule teada kaks nädalat enne

Info

“LÄBI LINNA: Valga+Valka” on rännaklavastus Valgas ja Valkas, mis mängib kohalike lugudel põhineval materjalil tänavail, hoovides ja metsas ning läheb kindlasti üle piiri! Professionaalsed teatritegijad Eestist ja Lätist haaravad koos põliste linlastega publiku kaasa, et tutvustada, tähistada ja esile tuua Valga ja Valka inimeste ja paikade sarnasused, erinevused ja ühisosa.

Linnaruumilavastus LÄBI LINNA formaat on Tartu linnaosades oma ristsed läbinud ning jätkab kasvavas tempos oma tegemisi. Aastal 2024 on plaanis formaati sobitatud kujul läbi viia teisteski linnades.

Valga+Valka toob Läti rakendusteatri eksperdid kokku LÄBI LINNA loomingulise tiimiga, et luua kohalikke kaasav linnaruumilavastus, mis avab nii linna kui ka selle elanike lugusid.

Aasta jooksul toimuvad kohalikega kohtumised, intervjuud ja vestlusõhtud, mille pealt luuakse materjal: mida kohalikud ise soovivad välja tuua, mis on murepunktid, mille üle nad uhked on. Kogukonnaga tutvumise käigus selgub, kes ja kuidas võiksid etendustegevusse kaasatud olla.

Oleme varasemalt teinud nii üks-ühele intervjuusid kui ka korraldanud avalikke kogumisi linnaruumis, kus oleme vahetanud kohaliku loo tassi tee vastu köögilaua taga. Samas on kõigil võimalus lugusid kirjalikult saata ning viljakad on olnud ka kohtumised koolides klassitunni formaadis. Iga variant annab võimaluse uurida lugude jagajalt, kellega veel võiks ühendust võtta ning võimalusel jätta endale loojagaja kontakt nii täpsustamiseks kui ka edasiseks loominguliseks kaasamiseks.

Kui materjali on kogutud piisavalt, et eristuvaid ning korduvaid teemasid välja tuua, algab järgmine osa protsessist. Toimuvad rakendusteatri põhimõtteid järgivad töötoad, et kõik loojad tunneksid end hiljem esitades mugavalt ja hästi. Lavastustiimiga liituvad professionaalsed tegijad lavastuse kokkupanekuks ning tulemuseks on just nimelt Valga ja Valka linnale, linnast ja linnas toimuv lavastus, kus publik saab vahetu etenduskogemuse linnaruumis liikudes.

See, kuidas, kui palju ja mil määral kohalikke kaasata, selgub aegamisi ja jooksvalt. Kaasa lööb iga loo jagaja, iga õigel ajal aknal lehvitaja, iga kohalik, kes lubab oma aiast läbi jalutada, iga koorillaulja või rahvatantsija, kes üle tänava tormab. Aga ka iga Kohalik, kes proovides osalemise kaudu saab terve stseeni vedamise enda kanda võtta või on pakkunud oma oskuseid koolilaste koordineerimiseks. Oma varasemate kogemuste pealt julgen liita ka kõik juhuslikud möödakõndijad ning kohalikud lapsed, kes on mänguga liitunud.

Lavastus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist, mida toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm ja LEADER tegevusrühmad.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-valga

Keeled

  • EST
  • ENG
  • LAT

Ligipääsetavus

  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

MTÜ Prothemus

Asukoht

Valga, Valga maakond

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki