Liigu otse sisu juurde

Vaata galeriid! Sting täitis Tartu laululava 10 000 fänniga

Esmaspäeva õhtul esines Tartu laululaval kultuuripealinna esimene suurartist Sting.

10. juuni

Stingi kontsert „My Songs“ hõlmab Stingi hiilgavat karjääri nii The Police’i liikme kui ka sooloartistina. Tartu laululava täie publikuni jõusid klassikud nagu „Fields of Gold“, „Roxanne“, „Every Breath You Take“ ja suurt hulk teisi armastatud lugusid.

Tartu 2024 loovjuhi Kati Torpi sõnul peegeldab Stingi looming ja panus ühiskondlikke tegevustesse kultuuripealinna väärtusi ja loovkontseptsiooni „Ellujäämise kunstid”. „Sting tegeleb nende teadmiste, oskuste ja väärtustega, mis aitavad meil tulevikus paremini elada. Samuti on Sting keskkonnaaktivist, kes sobitub kultuuripealinna programmis kesksel kohal olevate keskkonnateemadega,” rääkis loovjuht. 

Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Lisaks võõrustab Tartu laululava sel suvel maailmastaare nagu Bryan Adams (7. juuli), Stjepan Hauser „Rebel with a Cello” (9. juuli) ja  Jacob Collier ja Take 6 (18. juuli) ning ka Eesti tippartiste Genialistid (5. juuli) ning  5Miinust, Puuluup ja Windows95man (7. september). Samuti toimub laululaval 22. juunil Tartu 2024 laulupidu „Õnn ja rõõm”.