Liigu otse sisu juurde

Visioonipäevale tulevad ideid jagama Marju Lauristin ja Priit Salumaa

Visioonipäeva Tulevikku Põgenemise Tuba järgmised esinejad on teada - 9. mail astuvad üles ka Marju Lauristin ja Priit Salumaa.

Marju Lauristin teeb ettekannet.
12. apr. Kalle Paas


Foto: Kaisa Laurimaa

Marju Lauristin on sotsiaalteadlane ja poliitik. Ta on Tartu Ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni emeriitprofessor ning endine Euroopa Parlamendi saadik. Eesti Päevaleht hindas kolm aastat tagasi Lauristini kõige mõjukamaks Eesti poliitikuks. 

“Minu jaoks on Tartu Eesti kõige euroopalikuma vaimuga linn, see on Baltikumi Oxford. Ja nagu päris Oxford, peab ka meie kodulinn pidevalt hea seisma selle eest, et tema akadeemiline vaim ei kopitaks, vaid püsiks elav ja innustaks järjest uusi põlvkondi püüdlema täiuse poole,” arvab Lauristin.


Foto: erakogu

Priit Salumaa on ettevõtja, kes üks Garage48Mooncascade, MobileMonday ja Latitude59 asutajatest. Lisaks sellele kuulub ta ka ESTCube’i nõukogusse. “Tartus on ülikool ja andekad inimesed, siin on, mida õhtuti teha ning kus käia, siin on mõnus ja hubane. Siin saab ennast teostada ning pere luua ja lapsi kasvatada,” on Salumaa öelnud.

Tartu ja Lõuna-Eesti selle aasta kõige olulisem visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba toimub 9. mail Eesti Rahva Muuseumis. Sündmusel arutatakse piirkonna tuleviku ja Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise üle.