Liigu otse sisu juurde

Visioonipäeval astub lavale paarkümmend tuntud tartlast ja lõunaeestlast

Selgusid visioonipäeva Tulevikku Põgenemise Tuba viimased esinejad. Teiste seas arutlevad 9. mail meie piirkonna tuleviku ning kultuuri üle ettevõtja Jaan Naaber, kirjanik Paavo Matsin, muusik Mari Kalkun ning ajakirjanik Priit Pullerits. Lõuna-Eesti aasta olulisima visioonisündmuse päevajuht on väitleja Sigrid Solnik.

Mari Kalkuni portree.
23. apr. Kalle Paas

Kõigil 9. mail Eesti Rahva Muuseumi Hurda saali lavale tulevatel esinejatel on silmapaistev suhe Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurieluga:

Kõnega esinev Mari Kalkun on laulja-laulukirjutaja ja muusik, kelle loomingus on tähtis koht Eesti loodusel, luulel ja rahvalauludel. Võru juurtega Mari õppis kultuurikorraldust Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ning lõpetas samas ka pärimusmuusika magistriõppe.

Liftikõnega üles astuv Paavo Matsin on õppejõud, kirjanduskriitik ja kirjanik. Tema 2015. aastal ilmunud romaani “Gogoli disko” tegevus toimub tuleviku-Viljandis, kus on tagasi tsaarivõim ning sõidab metroo. Romaan pälvis mitmeid auhindu, muuhulgas Euroopa Liidu kirjandusauhinna.

Paneelarutelus tulevikulinnadest osaleb lisaks Darran Andersonile, Kaja Paele ja Sirlale ka Tartu ettevõtja, disainiagentuuri Neway asutaja Jaan Naaber. Neway eesmärk on Jaani sõnul ühendada inimesi, disaini ja tehnoloogiat, et muuta inimeste ning äride puutepunktid terviklikeks kogemusteks. Neway on toetanud ka veebilahenduste ja oskusteabega Eesti kultuuri kahte suurimat, Sepa jalgpallikeskuse ja Tartu Uue Teatri ühisrahastuskampaaniat. Jaan Naaber on olnud ka Tartu Tudengipäevade eestvedaja.

Eesti üks tuntumaid ajakirjanikke Priit Pullerits intervjueerib visioonipäeva laval aga Liverpool 2008 välissuhtluse ja külalislahkuse juhti Neil Petersoni. Terava intervjueerimisstiili poolest tuntud Postimehe vanemtoimetaja ning ajakirjandusõppejõud küsib Neililt: mis on Euroopa kultuuripealinn ja mida muudab sellele tiitlile pürgimine Tartus ja Lõuna-Eestis?

Visioonipäeva moderaator on väitlustreener ja -kohtunik Sigrid Solnik. Sigrid on ka Arengukoostöö Ümarlaua juhataja. See organisatsioon ühendab 33 Eesti vabaühendust, mis edendavad keskkonda, õiglast ühiskonda ja majandust.

Vaata kõiki visioonipäeva Tulevikku Põgenemise Tuba esinejaid ning tule kohale:

  • Tulevikku Põgenemise Tuba – programm ja registreerimine
  • Tulevikku Põgenemise Tuba Facebookis
  • Paraku ei saa tänavusel visioonipäeval siiski osaleda Eestimaa Looduse Fondi ja Teeme ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür, kes palus edastada oma vabandused. Usume, et kohtume Tarmoga juba järgmistel visioonipäevadel!