Liigu otse sisu juurde

Viljandi Tuled 2024

Viljandi Tuled? Muidugi tuled! Ainulaadne valguse-heli-kunstikombo raputab talveunest üles ja lööb linna särama!

Lugu

Visuaalkunstifestival “Viljandi Tuled 2024” seob kokku arhitektuuri, valguse, heli ja multimeedia. Kolme nädala jooksul nihestavad kodu- ja välismaised kunstnikud linnaruumi eriilmeliste sündmustega ning installatsioonidega, mis on osaliselt inspireeritud Tartu 2024 loovkontseptsioonist “Ellujäämise Kunstid”.

“Viljandi Tuled” on valinud toimetamiseks asupaigad, mis on kas maha jäetud või uue elu ootel – paigad, mille puhul on võimalik ruumi ümber mõtestada ja tuua need rohkem inimeste teadvusesse.

UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv Viljandi näitab festivalil oma loovust uuest küljest ning tutvustab end kohana, mis on avatud värsketele ideedele ja innovatsioonile. Selle kinnituseks on kunsti ja tehnoloogiat ühendavad installatsioonid, mida festivalil eksponeeritakse.

Elamus

8.-25. veebruarini paistab Viljandi hoopis teises valguses: linnaruumi kerkivad installatsioonid ning toimuvad mitmesugused kunsti- ja muusikaüritused. Näha saab ka festivali seni mastaapseimat kunstiteost, mis on 2023. aastal korraldatava rahvusvahelise ideekonkursi võidutöö. Avastamisrõõmu jagub nii teadlikule kultuurihuvilisele kui ka juhuslikule uitajale!

Festivalile annab stardipaugu TEMUFI kureeritud avasündmus.

Mõju

Festival elavdab Viljandi linnaruumi kohalike ja kaugemate kunstnike töödega ning ootab osalema külastajaid kõikjalt maailmast.

Naine valguskaunistustega pargis.