Liigu otse sisu juurde

Viljandis toimunud Euroopa kultuuripealinna ligipääsetavuse foorumist sai osa 1300 inimest

Teisipäeval Viljandis läbi viidud Tartu 2024 Kultuurikompassi foorumist “Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” sai kohapeal ja otseülekande vahendusel osa kokku 1300 inimest. Pärimusmuusika Aidas toimunud foorum juhatas sisse 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Viljandi linnas.

Konverentsisaal.
07. veebr. Kalle Paas

“Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” peakorraldaja Annela Laaneotsa sõnul oli foorum ülevaatlik ja kasulik. “Kümme esinejat – festivalide, muuseumite, teatrite ja organisatsioonide eestvedajad ning erialaspetsialistid – tegid sisukad ettekanded ligipääsetavuse eri aspektidest, publikule pakuti nii vajalikku teooriat kui praktilisi näpunäiteid,” kirjeldas Laaneots.

“Pärimusmuusika Aita saabunud kultuurikorraldajad kogesid kohapeal ka puuetega inimeste kultuurielust osavõttu toetavaid lahendusi nagu viipe- ja kirjutustõlge, samuti pimedate juhttee,” tõi esile peakorraldaja.


Kultuurikompassi foorumite sari algas juba mullu jaanuaris, kuid seekordne üritus tähistas mitmeid uusi alguseid: tegemist oli esimese Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi sündmusega Viljandis, samuti juhatas see sisse mitmetahulise ligipääsetavuse temaatika kultuuripealinna ettevalmistustes.

“Me peame üheskoos õppima ja tegutsema, et luua ligipääsetavamaid kultuurielamusi, sest nagu ütles seekordse foorumi moderaator Jakob Rosin: ligipääsetavus algab teadlikust korraldusmeeskonnast, kes ootab oma üritusele päriselt ka kõiki. Mitte ainult neid, kes tulevad autoga, saavad kõndida ning kuulevad ja näevad kõikjale,” võttis kokku Laaneots.

Tartu 2024 Kultuurikompassi foorum “Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” on järelvaadatav www.tartu2024.ee.

Foorumit korraldasid sihtasutus Tartu 2024, Viljandi linnavalitsus ja Tartu linnavalitsus. Korraldajad tänavad Pärimusmuusika Aita, Sakala keskust, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiat ja osaühingut Viipekeeletõlgid.