Liigu otse sisu juurde

Viienda Kultuurikompassi foorumi inspireerivad arutelud rahvusvahelisest koostööst on nüüd järelevaadatavad

Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi kuuluv Kultuurikompassi foorum tõi reedel, 28. veebruaril kokku 84 kultuurijuhti ja -korraldajat, loovisikut ning huvilist üle terve Lõuna-Eesti. Seekord Genialistide klubis aset leidnud foorumil jagasid kogemusi rahvusvahelise koostöö rollist valdkonna edendamisel Eesti Laulu Akadeemia, EV100 rahvusvahelise programmi, Baltoscandali, Viljandi Folgi, Stencibility tänavakunstifestivali ja Tartu Kunstnike Liidu eestvedajad.

Mees teeb laval ettekannet.
18. juuni Kalle Paas

Kultuurikompassi peakorraldaja, Tartu linnavalitsuse kultuuriteenistuse peaspetsialisti Kristiina Aviku sõnul täitusid foorumile

“Kuidas rahvusvahelise koostöö abil suuremaks kasvada”

seatud ootused nii publiku hulga kui arutletude osas. “Vesteldes osalejatega, saime esmast tagasisidet, et esinejad kõnetasid publikut ja nende ettekanded kõlasid kokku Tartu ja Lõuna-Eesti kontekstiga,” kinnitas Avik. Põhjalikumat tagasisidet foorumi kohta ootavad korraldajad osalejatele saadetud elektroonilisese tagasisidevormi kaudu.

Järjekorras viiendal Kultuurikompassi foorumil jagasid oma kogemusi rahvusvahelisest koostööst Mart Normet (Eesti Laulu Akadeemia/laulukirjutajate laagrid, EXPO 2020 Eesti paviljon, Let’s Do It Foundation), Jorma Sarv (Creativity Lab), Markus Toompere (Tartu Kunstnike Liit), Tarmo Noormaa (Viljandi pärimusmuusika festival), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal) ja Sirla (Stencibility tänavakunstifestival). Arutelusid modereeris Hedi-Liis Toome (Tartu Ülikool, Draama festival).

Vaata Kultuurikompassi foorumi “Kuidas rahvusvahelise koostöö abil suuremaks kasvada” ettekandeid: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIW-k-jL-E005KfQzsNJeFCznc5-PyKDx

Kultuurikompassi kaaskorraldaja, SA Tartu 2024 regionaalse koordinaatori Annela Laaneotsa sõnul saabus 80% seekordse Kultuurikompassi osalejaskonnast Tartu linnast ja maakonnast, viiendik mujalt Lõuna-Eestist: “Eelmistel foorumitel on Põlva-, Võru- ja Valgamaalt, Viljandist või mujalt saabunud osalejaskond küündinud isegi kolmandikuni, mis näitab terve piirkonna suurt huvi kultuurikorralduse tulevikuteemade ja Euroopa kultuuripealinna tegevuste suhtes.”

Laaneots selgitab, et Tartu 2024 meeskond kavandab järgnevatel aastatel Kultuurikompassi foorumite ning teiste võimestustegevuste laiendamist regiooni eri paikadesse. “Selgitame sel aastal koostöös omavalitsuste, kultuurisektori ja turismiedendajatega välja kõige olulisemad arendussuunad ning lepime kokku ühistegevustes, et terve Lõuna-Eesti valmistuks kultuuripealinnaks plaanipäraselt ja hoogsalt” kirjeldas Laaneots.


Foto: Kiur Kaasik

Kultuurikompassi foorumite ettekandeid ja paneelarutelusid saab järelevaadata Tartu 2024 YouTube’i kanalil, fotogaleriid Facebookis.

Järgmine Kultuurikompassi foorum toimub 4. mail kell 15-18 Tartu ülikooli raamatukogus, siis on teemaks kultuuri-, loome- ja turismiklastrid.