Liigu otse sisu juurde

Vaata täna otseülekandes Tartu 2024 Kultuurikompassi foorumit “Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?”

Täna Viljandis Pärimusmuusika Aidas toimuvat Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 Kultuurikompassi foorumit "Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?" kantakse üle ka internetis. Otseülekannet näeb aadressil www.tartu2024.ee. Kogemusi jagavate kultuurikorraldajate ettekandeid edastatakse ka kirjutus- ja eesti viipekeelses tõlkes.

07. veebr. Kalle Paas

Kell 13 algaval foorumil teeb avaettekande Piret Aus, kes tutvustab lahendusi, mis tagasid puuetega inimestele ligipääsetavuse Eesti eelmise aasta olulisimale kultuurisündmusele, XXVII laulu- ja XX tantsupeole “Minu arm”.

Näiteid kultuuriosaluse suurendamisest tutvustavad foorumi esimeses pooles ka Hene-Riin Männik ja Krislin Kämärä (Eesti Meremuuseum), Astrid Hurt (Võru Pensionäride Päevakeskus), Leino Rei (Eesti Noorsooteater) ja Nastja Pertsjonok (MTÜ Tartu Rahvusvaheline Maja).

Kell 14.35 algavas foorumi teises osas esinevad Ingrid Ulst (Alle-Saija teatritalu), Tiiu Tamm (Leigo Järvemuusika) ja Jane Vabarna (Seto Folk). Toimuvad paneelarutelud publiku erinevatest vajadustest ning logistikast ja kommunikatsioonist. Päeva juhib ning arutelusid modereerib Jakob Rosin.

“Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” detailse ajakava leiab aadressilt www.tartu2024.ee/kultuurikompass.

Kultuuri ligipääsetavuse suurendamine on üks Tartus ja Lõuna-Eestis toimuva 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna eesmärke. “Tartu 2024 valmivat ametlikku programmi hakkavad läbi viima paljud inimesed ja asutused üle Lõuna-Eesti, keda julgustame järgnevatel aastatel mõtlema põhjalikult sellele, kuidas ületada kultuurielust osa võtmise füüsilisi, vaimseid või geograafilisi takistusi,” selgitas sihtasutuse Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk.

“Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” on esimene 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna ametliku programmi sündmus Viljandis ning seda korraldab SA Tartu 2024 koostöös Viljandi ja Tartu linnavalitsustega. Eelnevate Kultuurikompassi foorumite ettekandeid ja arutelusid saab järelvaadata Tartu 2024 YouTube’i kanalil.