Liigu otse sisu juurde

Uuspärimusfestival ühendab pärimust digitehnoloogiaga

21. mail 2022 toimub Elva vallas Uuspärimusfestival, mille korraldajateks on Tartu 2024 noorteprogrammi Extended noored. Uuspärimusfestival, alapealkirjaga ,,Anda ja kanda”, keskendub põlvkondadevaheliste oskuste jagamisele ja eheda pärimuse sidumisele tänapäevaga.

Sülem kaseoksi.
02. mai Kaidi-Lisa Kivisalu

Foto: Kiur Kaasik

,,Püüame käepäraste vahenditega luua midagi, mis paneks silma särama nii meil endil kui ka külastajatel. Kohe alguses oli selge, et soovime oma üritust korraldada maakohas, Tartust väljaspool ja keskenduda Lõuna-Eestile laiemalt,” lisas Elva elanik ja peakorraldaja Emili Külaots.

Kohapeal saab kätt proovida nii kaasaegsetes töötubades kui ka pärimuslikes õpitubades. Lavaprogrammis astuvad üles mitmed muusikalised-tantsulised artistid, lisaks saab osaleda Rahvusarhiivi vestlusringis teemal: ,,Kuidas jõuda oma juurteni?” Õhtu lõpetab peaesineja Oopus, kes enne muusikalist etteastet kõneleb muusika loomisest tänapäeval erinevate tehnoloogiate abil. Veel saab uudistada Soo talu võlumetsas, mis peidab endas palju põnevat. Garanteeritud on mõnus talumelu, toit ja jook.

Piletihind täiskasvanule 8€ ja alla 16-aastasele 4€. Ürituse algusaeg 14:00, orienteeruv lõpp 22:00.

Lisainfo:

Rebeka Leiten
UPF peakorraldaja
Tartu 2024 Extended noor
+372 57426488
[email protected]