Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 tunnuslugu “Young Blood City”

“Young Blood City” on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tunnuslugu

NOËP ehk Andres Kõpper kirjutas loo koos rahvusvahelisel areenil tuntud Curaçaost, Kariibimere saarelt pärit produtsendi Clifford Goiloga. Paar on varemgi koostööd teinud hittlooga “Young Boy”.

„Young Blood City” räägib Tartust kui noore hingega linnast, kus saab koduselt tunda ja mis tõmbab alati tagasi enda rüppe. Singlis kõlab elektroonilise popmuusika sekka põimitud seto leelo.

Tempokas ja emotsionaalne signatuurlugu väljendab väikese rahva tänutunnet kohaliku päritolu üle ja on pühendatud Tartule ja Lõuna-Eestile.

Lugu võib kuulda nii Tartu 2024 reklaammaterjalides kui Euroopa kultuuripealinna sündmustel. Muu hulgas on loost tehtud arranžeering Tartu raekoja kellamänguks.

Loos on kasutatud seto leelot, mille esitajaks on leelokoor Tsibihärbläse', Obinitsa (2008)

Seto leelo on setode mitmehäälne rahvalaul, mis on arvatavasti vähemalt 2000 aastat vana ja on elava suulise laulutraditsioonina säilinud tänapäevani. Seto leelo on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Seto leelo on elav traditsioon, millel on oma koht ja mõte ka kaasaegses ühiskonnas. Uuri lähemalt –  Seto laulupärimus (setomaa.ee)