Liigu otse sisu juurde

Tulevikku Põgenemise Tuba lennutab liftikõnedega tulevikku

Seekord kuulutame välja visioonipäeva Tulevikku Põgenemise Tuba esinejad, kes astuvad 9. mail ERMis üles liftikõnedega. Iduettevõtlusest tuntud liftikõne on lühike hoogne visioonisähvatus, mis annab ülevaate kõneleja ideest ning äratab kuulajas huvi, uusi mõtteid või motivatsiooni midagi ära teha. Kõne pikkuseks on 5-6 minutit.

Piret Taluri portree.
11. apr. Kalle Paas

Liftikõne on iduettevõtluse maailmast tuntud formaat, kus liftisõidu jooksul tuleb oma ideetuum kaaslasele ära rääkida. Ka Tulevikku Põgenemise Toas on aeg limiteeritud – muutustega tuleb pihta hakata! Anname kultuuriinimestele võimaluse kiirelt oma visiooni Tartust jagada. Liftikõnedega esinevad:


Allan Aksiim on värske Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees ning varasemast ajast ka Tuleviku Tehnoloogiate Sihtasutuse juhatuse esimees. Sattumuslik kultuurikriitik, kes on terve teadliku elu olnud huvitatud inimeste ja maailma toimimise põhitõdedest ning sellest, kuhu inimkond sellel sajandil võib välja jõuda.


Andres Juur on teaduskeskuse AHHAA juhataja ja teaduse populariseerija. Tegutseb teaduse populariseerimise saates Rakett69 toimetajana ning lööb aktiivselt kaasa Eesti Füüsika Seltsi Teadusbussi projektis.


Piret Talur on Tartu linnavalitsuses noorsooteenistuse juhataja. Tema tööülesannete alla kuuluvad kohalike ja rahvusvaheliste noorsootöövaldkonna projektide juhtimine kui ka koostöövõrgustike edendamine ning noorsootöö teenuste arendamine. Piret on ka valmiva Tartu 2030 kultuuristrateegia eestvedaja.


Mika Keränen on 2018. aasta Tartu linnakirjanik. Tema populaarsete lasteraamatute põhjal on tehtud film “Supilinna salaselts”. Keränen on sünnilt soomlane, kuid elab alates 1993. aastast Tartus.

Tartu ja Lõuna-Eesti selle aasta kõige olulisem visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba toimub 9. mail Eesti Rahva Muuseumis. Sündmusel arutatakse piirkonna tuleviku ja Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise üle.