Liigu otse sisu juurde

Trummi ja bassi legend SIGMA esitleb kulturipealinna avamisel uut albumit

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatakse 26. jaanuaril. Peale südalinnas toimuvat suurejoonelist avatseremooniat „Kõik on kokku üks!“ kütab talvisel ilmal meeleolu kuumaks ERMi ees vabaõhu reiv. Peaesinejaks ei keegi muu kui trummi ja bassi legendide legend SIGMA DJ setiga, kes avalikustab samal päeval uue albumi “London Sound”. Pidu on tasuta.

Kaks meest valgusvihus.
11. jaan.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avamise peakorraldaja Heigo Tederi sõnul tähendab kultuuripealinna start melu, festivale ja maailmaklassist artiste lisaks päevasele ajale ka öises vööndis. “Tartu 2024 avapidustustele paneb paukuva punkti maailma absoluutsesse tippu kuuluv SIGMA etteaste ERMi juures toimuval mastaapsel vabaõhureivil. On märgiline, et briti tantsumuusikastaaride uhiuue albumi “London Sound” ametlik esmaesitluspidu on just Tartus.”

Teder lisab, et lõikavalt sügava ja samaaegselt meloodilise bassimuusika austajatele ei vaja SIGMA nimi pikemat tutvustamist: “Nende hitid valitsevad üheaegselt nii raadiote edetabeleid kui ka salajasi reivipidusid. 26. jaanuari ööl saavad kõlama kõik kuulsamad klassikud. Just Tartus tuleb esitlusele maailma värskeim kraam.” Tederi sõnul on Tartus ruumi kõigile – nii päevale kui ka ööle, nii kultuurile kui ka peole.

Vabaõhu reivil astuvad üles veel kultuuriminister Heidy Purga, lisaks Emily Makis & Hi-Phi (ÜK) ning Sound In Noise x Olivar ft. MC Slin. Sigma on üks maailma suurim trummi ja bassi kollektiiv, kes on müünud üle seitsme miljoni singli ja LP. Tuntumad hittsinglid on “Nobody To Love”, “Changing” ja “Find Me”. Sigma on esinenud üle maailma erinevatel suurfestivalidel.

Tegu on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ametliku järelpeoga, mis on kõigile tantsumuusikasõpradele tasuta.