Liigu otse sisu juurde

Tartus otsitakse tulevikku põgenemise võtit

9. mail toimub Tartu ja Lõuna-Eesti selle aasta kõige olulisem visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba. Sündmus toob Eesti Rahva Muuseumisse kokku regiooni kultuuri eestvedajad ja visionäärid, et arutada Tartu linna ja piirkonna tuleviku ning kultuuripealinnaks kandideerimise üle.

27. märts Kalle Paas

Visioonipäeval astuvad üles kõnede ja paneeldiskussioonidega Tartu ja Lõuna-Eesti piirkonna kultuuri eestvedajad ja silmapaistvad kõnelejad. Esinejate nimistu kuulutatakse välja aprilli alguses.

“Tulevikku Põgenemise Tuba on ajurünnak selle kohta, millises suunas ja kuidas Tartu peaks edasi liikuma. Arutleme selle üle, kuidas Tartut praegusest mugavustsoonist edasi liigutada,” selgitab Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna kandidatuurimeeskonna projektijuht Erni Kask.

Tulevikku Põgenemise Tuba on oluline verstapost Tartu kandideerimisel 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks. Visioonipäev aitab koostada Tartu kandidatuuriraamatut, mis tuleb esitada sügisel hindamiseks rahvusvahelisele žüriile. Samuti tehakse visioonipäeval kokkuvõtteid käimalükatud ideekorjest ja seeläbi valmivast Tartu 2024 kultuuriprogrammist.

Ideekorje raames on võimalik oma panus anda igaühel. Oodatud on ettepanekud kunsti- ja kultuuriprojektideks ning muudeks tegevusteks, mis avavad Tartu 2024 kandidatuuriraamatu pealkirja “Ellujäämise kunstid” (“Arts of Survival”).

Lisainfo ja visioonipäevale registreerimine: http://tartu2024.ee/tulevik