Liigu otse sisu juurde

Tartus on külalised 2022. aasta Euroopa kultuuripealinnast Kaunasest

13.-14. veebruaril külastab Tartut neljaliikmeline delegatsioon 2022. aasta Euroopa kultuuripealinnast Kaunasest.

Inimesed tänavanurgal.
15. veebr. Kalle Paas

Kolmapäeval võtsid Kaunas 2022 meeskonna esindajad osa ringkäikudest Tartu linnas ning Eesti Rahva Muuseumis. Kahepäevase visiidi kaalukamaks osaks on neljapäev, mil toimuvad mitmed koostöökohtumised nii Tartu 2024, Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna kui teiste institutsioonidega.

Tartu 2024 projektijuhi Kalle Paasi sõnul on Tartul õppida nii Kaunase edukast kandideerimisest kui ka nende kogemustest programmi elluviimisel. “Kaunas võitis korraldusõiguse kahe aasta eest ning on võidu aluseks olevat kandidatuuriraamatut ehk aastani 2022 viivat suurt plaani sellest ajast saati ellu viinud,” ütles Paas.

Üks silmapaistvamaid Kaunas 2022 projekte on “Fluxus Labs”. See on juba enam kui aasta aega kestnud ettevõtmine, mille raames leitakse Kaunase magalarajoonidest kogukonna “kultuuriagendid”, kelle ülesanne on koostöös teiste kohalikega leida ja ellu viia igapäevaelu rikastavaid väikeseid kultuurisündmusi. Ka sellest põnevast projektist saab Tartu 2024 kandidatuurimeeskond neljapäeval ülevaate. Kaunase kolleegide sõnul on Euroopa linnade omavaheline koostöö ja võrgustike loomine kultuuripealinnade initsiatiivi üks tähtsamaid väljundeid ning küsimusi oodatakse ka kõige muu kohta, mis kandideerimise ja kultuuripealinna ellu viimisega seotud.

Tartu sõpruslinnast saabunud delegatsiooni juhib Kaunas 2022 välissuhete ja rahvusvahelise koostöö juht Ana Čižauskienė, temaga on kaasas programmikoordinaatorid Daiva Citvarienė, Greta Klimavičiūtė ning Aurelija Prašmuntaitė.

Vaata fotosid Kaunas 2022 delegatsiooni külaskäigust meie Facebookist!