Liigu otse sisu juurde

Tartu sõnum kultuuripealinnaks kandideerimisel on “Ellujäämise kunstid”

Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamat kannab pealkirja „Ellujäämise kunstid" („Arts of Survival“). Sügisel rahvusvahelisele žüriile esitatavalt raamatult oodatakse nii kunstilist kvaliteeti kui ka julget kaasarääkimist nii Tartu kui terve Euroopa väljakutsete ja tuleviku teemadel.

Arutelu.
18. juuni Kalle Paas

Tartu 2024 kandidatuurimeeskonna liikme Berk Vaheri selgitusel on Tartu sõnum Euroopale „Ellujäämise kunstid“, kuna see hõlmab nii kultuuri kestmise lugusid kui ka tuleviku Euroopas eredama tooni andmist, kuulutab Tartu eristumistahet ja tartlaste kodanikujulgust. „Me avame Euroopale Lõuna-Eesti kogukondade eripärad, kuid otsime ka globaalselt toimivaid lahendusi pingetele inimese, looduse ja tehnoloogia suhetes,“ lisas Vaher.

Tartu 2024 vastutava projektijuhi Erni Kase sõnul esitab rahvusvaheline žürii Tartu kandidatuuriraamatule kõrged nõudmised. „Meilt oodatakse kõrge kvaliteediga kultuuriprogrammi, mille iga üksik projekt räägiks julgelt kaasa Tartu ja terve Euroopa väljakutsete ning tuleviku osas,” kirjeldas Kask. „Peame suutma Tartu 2024 programmi raames tõlkida meie linna, piirkonna ja riigi omapära Euroopas ja maailmas mõistetavasse keelde. Teeme kõik selleks, et Tartu 2024 projektid edendaksid valdkonnaülesust ja rahvusvahelist koostööd.”

Kandidatuurimeeskond on tänaseks korraldanud ligi 200 kohtumist Tartu ning Lõuna-Eesti kultuuri- ja ühiskonnategelastega. Neil kohtumistel on enim rõhutatud selliseid väljakutseid nagu Tartu kultuurilise mitmekesisuse ning konkurentsivõime edendamine, linna maailmaga ühendavate teede ja liinide arendamine ning looduskeskkonna hoidmine.

Uuel nädalal algab avalik ideekorje, kus iga tartlane saab pakkuda oma Euroopa kultuuripealinna teemalisi ideid. Lisaks ootab Tartu 2024 kandidatuurimeeskond järgnevatel kuudel professionaalsetelt kultuurikorraldajatelt ettepanekuid kunsti- ja kultuuriprojektideks „Ellujäämise kunstid“ („Arts of Survival“) . Parimatel ideedel on võimalus jõuda Tartu Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamatusse.

“ELLUJÄÄMISE KUNSTID”/”ARTS OF SURVIVAL” ESITLUSVIDEO
Video autor: Kiur Kaasik. Muusika: Thing (https://soundcloud.com/thing_estonia)