Liigu otse sisu juurde

Tartu kandidatuurimeeskond vahetas Kaunases Euroopa linnadega kogemusi ja ideid

Ačiū, Kaunas 2022! Tulevane Euroopa kultuuripealinn ja Tartu sõpruslinn Kaunas korraldas Euroopa kultuuripealinnadele ning Kaunase piirkonna kultuurijuhtidele esindusliku konverentsi, kus vahendati parimaid praktikaid ning arutleti koostöövõimalusi.

20. mai Kalle Paas

Tartu 2024 projektijuhi Erni Kase sõnul kohtusid tartlased Tartu ja Lõuna-Eesti kandidatuuri edendamiseks mitme teise tulevase kultuuripealinna või võimaliku kandidaatlinna esindajatega.


“Meilt oodatakse pealinna tiitlile kandideerides ka uusi koostööprojekte linnadega, kellel on meil ühine ajalugu või sarnased väljakutsed. Näiteks Põhja-Norra linna Bodøga seob meid huvitav ajalooline tõik, et meie linnad olid Külma sõja ajal olulised sõjaväelennuväljad, nüüd aga otsime endistele kinnistele aladele uusi tähendusi.”

“Kaunase ja käesoleva aasta Euroopa kultuuripealinna Leeuwardeni esindajad tutvustasid meile aga piirkondade kultuuripakkumist ja igaühe kultuuriloomet arendavaid kogukonnaprojekte. Näiteks Leeuwardenis esitavad kümnete külade elanikud kunstnike juhendamisel oma kirikute juures nendega seotud lugusid või pärimusi.”

Täname Kaunas 2022 tiimi hästi korraldatud konverentsi ja võõrustamise eest!