Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 uus büroojuht Siiri Raime: “Puutumata loodusega paigad ongi just need, mille üle eestlased võiksid väga uhked olla. Meil on nii palju kohti, kus nautida vaikust ja vabadust. Seda peab väärtustama.”

Sel suvel liitus Tartu 2024 meeskonnaga büroojuht Siiri Raime. Miks ta otsustas kandideerida positsioonile? Millised kultuurisündmused ja -projektid teda kõige enam huvitavad? Loe lähemalt esimesest intervjuust uue büroojuhiga.

Siiri Raime portree.
06. sept. Kaidi-Lisa Kivisalu


Siiri Raime. Foto: Mana Kaasik

Sa oled alates juunist SA Tartu 2024 büroojuht. Miks otsustasid kandideerida büroojuhi positsioonile?

Enne kandideerimist olin juba pikemat aega otsinud midagi sellist, kus saaksin olla sündmuste keerises. Soovisin olla kohas, kus mind ümbritsevad erinevad inimesed ja saaksin lahendada mitmekülgseid ülesandeid. Olen alati tahtnud teha midagi vajalikku ja kui sattusin Tartu 2024 ettevalmistuste lehele, teadsin kohe, et siin on midagi minu jaoks. Nimekiri paljudest erinevatest põnevatest projektidest vaimustas mind. Mõtlesin kohe, et ma tahan sellest kõigest osa saada.

Räägi lähemalt, mida hakkad sihtasutuses tegema.

Minust saab kontori võlur. Minu peamiseks ülesandeks on lavataguse korrashoid. Täpsemalt haldan bürood, sealhulgas dokumente, arveid ja aruandeid. Hakkan korraldama reise ja külalisi vastu võtma. Erinevad personaliga seotud küsimused on samuti mu töölaual: abistan kolleege jooksvates küsimustes, korraldan meeskonnaüritusi, tegelen sisekommunikatsiooniga. Kui peaks kerkima „nüüd ja kohe“ põletavad teemad, siis mina olen just see, kelle poole pöörduda.

Milliseid elamusi otsid sa vabal ajal? Kas pigem seikled looduses või naudid linnamelu? Mis on sinu lemmikpaigad Lõuna-Eestis, kus aega veeta?

Mulle on alati meeldinud loodus ja matkamine. Eriti meeldib see nüüd, kui mul on kodus kolm väikest põnni. Nendega looduses olla on imetore! Tihti alguses teeme seda, mis meeldib emmele, kas siis matkame või vaatame vaatamisväärsusi. Hiljem võtame aja maha ja naudime olemist just lastele mõeldud kohas.

Minu lemmikpaik Lõuna-Eestis on minu vanemate maakodu Tõrva vallas. Seal olles jääb aeg seisma ja ma tunnen vabadust. Kooslus linnulaulust, voolavast veest, looduse lõhnast on maagiline. Puutumata loodusega paigad ongi just need, mille üle eestlased võiksime väga uhked olla. Meil on nii palju kohti, kus nautida vaikust ja vabadust. Seda peab väärtustama.

Missugused kultuuriüritused ja -projektid sind huvitavad? Mida tahaksid kõige enam näha Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmis?

Mulle meeldivad projektid, kus ma saan täita põnevaid ülesandeid või püstitada endale eesmärke. Näiteks võtta eesmärgiks külastad kõiki Lõuna-Eesti kohti, kus on püsti pandud kollased aknad. Aega on veel küllalt, usun, et kahe aastaga saan selle tehtud.

Samas mulle meeldib, kui mul on valikud. Kui saan valida paljude erinevate võimaluste hulgast just need „kirsid“, mis mind huvitavad. Viimasel ajal on toimunud väga palju põnevaid festivale väikestes maakohtades. Need on väga toredad üritused.

Mida sooviksin näha Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmis – et oleks üritusi, kus on tähelepanu pööratud meie jaoks justkui tavalisele elule, tavalisele inimestele, tavalisele loodusele. Me ei pane tegelikult tähele, kui ilusas kohas ja kui toredate inimeste keskel me elame. Seda kõike võiks rohkem esiletõsta.

Mis on need erilised elamused, kohad või tegevused, mida Tartu ja Lõuna-Eesti võiksid Euroopale kultuuripealinnana tutvustada ja pakkuda?

Elamustest soovitaksin lihtsalt seigelda ringi, kas festivalidel või väikestes põnevates kohtades. Näiteks on suurepärane alustada hommikut õpperajal matkamisega. Üks minu lemmikuid on Valgesoo matkarada. Üldiselt on õpperajad väga hea pikkusega ka lastega peredele ja need on väga mitmekesise loodusega. Edasi võib nautida natuke linnamelu ning kostitada end hea ja paremaga. Õhtul külastaksin mõnda väiksemat festivali, näitust või kontserti. Või hoopis teine variant: osaleksin mõnel suuremal festivalil, näiteks Võru pärimustantsu festivalil, mille programmi saab vastavalt oma soovile kohandada.

Ja lõpetuseks, mis on sinu esimesed sammud peale ametisse astumist?

Soovin teha meie tiimiliikmete elu lihtsamaks ja tööd efektiivsemaks ning hoida meie meeskonnas positiivset meelsust. Esimesed sammud on tehnilised: tabelite tegemine, süsteemi ülesehitamine ja korrastamine.