Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 tänas vabatahtlikke meeleoluka peoga

Tartu 2024 tänas 14. septembri õhtul, Jardin Plantariumis vabatahtikke meeleoluka peoga. Lõppenud suvel panustas kultuuripealinna sündmustesse üle poolesaja vabatahtliku, kes töötasid kaheksal positsioonil ja panustasid sündmuste toimimisse tehnikutena, infotöötajatena, rohevabatahtlikena, lavataguste mänedžeridena, saatjatena ja fotograafidena. Lisaks töötab Tartu 2024 tiimis vabatahtlik Instagrami stooritaja Helene Liisi Keis.

People sitting at tables.
15. sept. Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: Mana Kaasik

Tartu 2024 juht Kuldar Leis rõhutas vabatahtlike olulisust sündmuste edukal elluviimisel: “Kahe nädala pärast saab september läbi ja suvi ehk vabatahtlike kõige intensiivsem periood on selleks hooajaks lõppenud. Kõik 55 vabatahtlikku, kes suvel kaasa lõid Autovabaduse puiesteel, keskkonnategevuste strateegia lansseerimisel, sTARTUp Night peol või näiteks Tartu linna päeva peol, tagasid meie sündmuste õnnestumise. Tartu ja Lõuna-Eesti jaoks on ülimalt oluline, et käiksime seda teekonda koos.”

Vabatahtlike juht Jaan Ulst toonitas tänupeol kõrget missioonitunnet: “Võib öelda, et vabatahtlikud on Euroopa kultuuripealinnaks valmis. Olen südamest tänulik ja uhke kõigi üle, kes sel aastal mõtte ja jõuga meie sündmustesse panustasid. Meie vabatahtlike programm erineb tavapärastest sarnastest kaasamismudelitest Eestis, sest see on väga dünaamiline ning nõuab kõigilt osapooltelt paindlikkust, pühendumist ja kiiret reageerimist.”

Kõige rohkem panustasid vabatahtlikud Autovabaduse puiesteel pandinõude punktis ja aitasid kaasa ühekordsete nõude vabale Autovabaduse puiesteele. Kuu pikkuse linnafestivali vältel töötas 44 vabatahtlikku 105 vahetuses.

Peol õhtustati, vahetati muljeid ja pandi paika tulevikuplaanid. Vabatahtlikud võistlesid mälumängus. Õhtut saatis DJ Kaspu muusika. Artistinime Kaspu taga on Tartu 2024 produtsent Kaspar Aug, keda paljud vabatahtlikud teavad ja tunnevad Tartu 2024 sündmuste korraldamise kaudu hästi.