Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 täna klubis Uus Laine – teavitatakse kultuurikorraldajaid ja kuulatakse Olegi

Tartu 2024 meeskond on täna Tallinnas, kus tutvustatakse kultuurikorraldajatele ja ettevõtjatele seda, kuidas pürgida rahvusvaheliste projektidega Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Klubis Uus Laine tutvustab Tartu 2024 loovjuht Kati Ilves, milliseid sündmusi ootab meeskond programmi. Esineb GENKA x DEW8.

Tartu 2024 maamärk Balti jaamas.
19. jaan. Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: Mana Kaasik

Kati Ilvese sõnul on Tartu ja Lõuna-Eesti eesmärk pakkuda Euroopa kultuuripealinnana erilisi elamusi publikule nii Eestist kui kaugemalt. Ilves selgitab: “Jaanuaris avanenud rahvusvahelise projektide taotlusvooru raames toetatakse kultuuriprojektide elluviimist kokku kuni 1 000 000 euroga. Tervikliku programmi loomiseks toetab SA Tartu 2024 rahvusvahelisi suuri ja keskmise suurusega sündmuseid, mis on planeeritud toimuma 2024. aastal Tartu linnas. Infopäev on hea võimalus tutvuda äsja avatud rahvusvahelise taotlusvooru põhimõtetega ning kohtuda meeskonnaga.”

Infopäeval saavad sõna SA Tartu 2024 juht Kuldar Leis ja loovjuht Kati Ilves, kes tutvustavad Tartu 2024 eesmärke, ettevalmistusi ja koostöövõimalusi. Programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk avab oma ettekandes kultuuripealinna keskkonnategevusi ja arutleb keskkonnahoidliku kultuurikorralduse teemadel. Infopäeva ametliku osa järgse jätku-tiksu juhatab kell 17 sisse minikontsert, milles ühendavad oma energiad Tallinna ja Tartu loovjõud. Publiku ette astuvad Genka ja DEW8 oma ühisprojektiga “OLEG”. Kaasa lööb VJ Möls.

Jätku-tiksul saavad infopäeval osalejad esitada kohapeal viibivatele Tartu 2024 tiimiliikmetele küsimusi, leppida kokku jätkukohtumisi ja vahetada kontakte.

Tartu 2024 rahvusvaheliste projektide taotlusvoor avanes tänavu jaanuaris. Tähtaeg projektide esitamiseks on 3. aprill. Infopäeval räägitakse ka järgmisest Euroopa kultuuripealinna projektivoorust, mis toimub 2023. aastal.

Infopäeval osalevad Tartu 2024 meeskonnast veel produktsiooni koordinaator Heigo Teder, välissuhete juht Erni Kask, teabe- ja turundusvaldkonna juht Kalle Paas, programmiliini Inimene ja Oskused juht Jaan Ulst, produtsendid Kaspar Aug ja Kati Tihkan, kommunikatsioonispetsialist Kaidi-Lisa Kivisalu, kommunikatsioonijuht Krõõt Filippov ja turundusjuht Marika Goldman.

Kultuurikorraldajatega kohtutakse 19. jaanuaril algusega kell 15 Tallinna kultuuriklubis Uus Laine.

Sündmus korraldatakse vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist. Sisenemisel kontrollitakse COVID tervisetõendit. Kiirtestimist ei pakuta. Osalejad kannavad maski ja liiguvad hajutatult.