Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 kutsub kogu Mooste kogukonda Lonitseera välkkontserdile, et üheskoos tantsida ja laulda

Homme, 20. septembril toimub Mooste Folgikojas Kultuurikompass „Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?“. Enne foorumi algust esineb Mooste kogukonnale ja Mõisakooliperele Tartu muusikaline kollektiiv Lonitseera. Kontsert algab kell 12.00. Kogu päeva korralduse taga on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 meeskond.

Ansambel Lonitseera liikmed.
19. sept. Kaidi-Lisa Kivisalu


Lonitseeria solist Kuslapuu homsest kontserdist: “Toome Moostesse oma lemmiklood. Formaat võiks ideaalselt sobida ka neile, kes ei saa õhtuti kontsertidel käia või kes tahavad teha spontaanseid plaane – miks mitte siis pooltunnike Lonitseerat keskpäeval. Paljud meie laulutekstid on moel või teisel inspireeritud Tartust ja laiemalt Lõuna-Eesti inimestest ja kogemustest. Kui sa ei ole varem meie kontserdile sattunud, siis see saab olema selline parimate palade paraad.”

Tartu ausa altpopi ansambli Lonitseera välkkontserdil tulevad esitusele lood bändi debüütalbumilt „Tapeet“, mis avaldati sel kevadel. Lonitseera toob kuulajateni Kaisa Kuslapuu sõna- ja klaveripõhise maailmapildi ning tundlikud ja kavalad lood. Muusik Kaisa Kuslapuu sai tuule tiibadesse just Moostes – Elohelü festivalilt.

Kontsert juhatab sisse foorumipäeva Moostes. Kell 13.00-16.00 toimub Mooste Folgikojas Kultuurikompassi foorum “Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?”. Sündmuse eesmärk on võtta kokku parimad kohalikud külalislahkuse praktikad ja vaadata ausalt otsa lahendamist vajavatele väljakutsetele.

Tartu ambitsioon on olla Eesti kultuurikorralduses suunanäitaja ja inspireerida enda nutikate lahenduste kaudu Euroopat. Kultuurikompassi foorum on kultuurikorraldajatele suunatud sündmus, mille missioon on sütitada kultuurikorraldajaid, anda võimalus vabalt rääkida valdkonna olulisematest teemadest ja inimesi kokku tuua. Igal üritusel on oma teema, kus valdkonna eksperdid jagavad praktilisi nippe sündmuste korraldamistest ning avavad strateegilist visiooni.