Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 kutsub avastama salalavasid ning rajab kogukondliku kasvuhoone

Sel nädalavahetusel vallutab Kastani-Vaksali linnaosad taaskord Aparaaditehase festival. Meie anname oma panuse festivali teisel päeval, 1. septembril.

Peegelpilt puumajast.
29. aug. Kalle Paas

Koostöös Aparaaditehasega esitleme Tartu 2024 salalavade muusikaprogrammi. Salalavade raames toimub kell 14-17 igal täistunnil üks kontsert või performance Tartu Kastani-Vaksali linnaosas. Uudne formaat kutsub avastama linnaosa põnevaid ja avastamata paiku. Tuntud esinejad astuvad üles hoovides ja tänavatel. Kuna tegemist on salalavadega, siis ei ole esinemispaigad ja artistid kaua ette teada – need avaldatakse üks tund enne konkreetset ülesastumist Aparaaditehase festivali Facebooki lehel.


Vaksali linnaosa hoov. FOTO: Kiur Kaasik

“Tartu ja Lõuna-Eesti tajuvad kunstidele suurimat väljakutset suurte keskkonnateemade käsitlemises ja leidlike eluliste lahenduste pakkumises,” selgitab Tartu 2024 projektijuht Erni Kask. “Seetõttu ärgitame ka oma 1. septembri kultuuriprogrammis isetegemise vaimu lastes ja täiskasvanutes, kutsume üles kasutama ressursse nutikamalt ja tutvustame uusi põnevaid paiku Tartus.”

Samal ajal valmib Aparaaditehase tänavaturul Tartu 2024 kogukondlik kasvuhoone, mis hakkab paiknema Trükimuuseumi juures. Tartu Euroopa kultuuripealinna loomingulise programmi ideedest lähtuv ehitis valmib koostöös Tartu Säästva Renoveerimise Infokeskusega ning selle rajamisel kasutatakse võimalikult palju taaskasutatud detaile, peamiselt vanu aknaid.


Kogukondliku kasvuhoone materjal. FOTO: Tartu SRIK