Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 keskkonnasõbralike fännitoodete töötuba toimub 20. juunil

20. juunil leiab Aparaaditehases, Armastuse saalis aset esimene Tartu 2024 bränditoodete töötuba, kus osalejad saavad endale ise teha T-särgi, poekoti ning märkmiku, mis kannavad Euroopa kultuuripealinna sõnumit. Materjalina ei kasutata seejuures mitte midagi uut – riided on pärit uuskasutuskaubandusest ning märkmikud valmivad ümbertöödeldud paberist.

16. juuni Kalle Paas

SA Tartu 2024 turunduse projektijuhi Kaspar Augi sõnul küsitakse kultuuripealinna logoga meeneid palju, kuid osta neid veel ei saa. „Tartu 2024 bränditooted peavad olema kooskõlas meie väärtustega ning eelkõige keskkonnasõbralikud – seetõttu nõuab kvaliteetse kauba ja vastutustundlike tootjate leidmine veidi aega. Samuti ei taha me maailma juurde tekitada liiga palju ja liiga lühikese eluajaga nänni, mida kellelgi tegelikult eriti tarvis ei ole,“ selgitab Aug.

Lisaks loodussäästlikkusele haakub peatne töötuba ka kultuuripealinna eesmärgiga hoida inimlikke oskusi ja tuua tartlasi ning lõunaeestlasi kogemuste vahetamiseks kokku. Rõivaste meisterdamine toimub Pseudo Tours’i juhendamisel, kes on tuntud ka Tartu ja Tallinna tänavakunstituuride juhtimise poolest. Märkmike valmistamisel annavad suuniseid TYPA vabatahtlikud. Loomulikult on kohal ka SA Tartu 2024 meeskond, kellelt saab uurida kultuuripealinna tegemiste ja plaanide kohta.

Tartu 2024 fännitoodete töötuba toimub 20. juunil kell 12-15 kolmes grupis, mis alustavad täistundidel. Osalemiseks on tarvis ennast registreerida aadressil http://bit.ly/2024workshopjuuni ning tasuda osalustasu 3€. Kõik töötoast osa võtmiseks vajalik on kohapeal olemas, kuid kaasa võib võtta ka oma heas korras riideeseme või koti.

Aitäh Täikapood Sergeile ja Uuskasutuskeskusele!

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/298671691538582/

Lisainfo:
Kaspar Aug
SA Tartu 2024 turunduse projektijuht
[email protected]
+372 5691 5644