Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 Extendedi kolmas lend alustas

14. oktoobril algas Tartu 2024 noorteprogrammi Extended kolmas lend. Aliise-Gea Vares ja Johannes Sten Plaado jagavad esimesi muljeid.

Inimesed istuvad laudade ümber.
04. nov.

Esimene missioon

Laupäeva hommikul, 14. oktoobril, kui jõudsime Alexela Loomelavale, sain kohe paar uut sõpra. Alustasime missiooniga, mille juhatasid sisse ülitoredalt Klaudia ja Angela, siis rääkis meile Tartu 2024 juht Kuldar Leis programmist. Ta selgitas, kuidas leida see õige idee ja kui asi ikka ei toimi või hakkab hääbuma, siis tasuks midagi uut luua. Järgnevalt olid meil külas Aveli ja Helene Tartu noorsootöö keskusest, kellega mängisime tutvumismänge ja saime üksteise nimed selgeks. 

Kõndisime “Extendedi superstaaridega punasel vaibal” (loe: tänaval) kontorisse. Seal rääkis meile Jarko Uuspärimusfestivalist, mida ta korraldas ja ka sellest, et oluline oleks ise üritust võimalikult palju nautida, kasutada tutvusi ja alati tuleb kuulata tagasisidet.

Tutvusime kultuuripealinna juhtideega “Ellujäämise Kunstid”, mõtestasime selle enda jaoks ja tegime meie ideedest lähtuvalt tutvustavad plakatid, mis tulid megalahedad. 

Saime tutvuda kontoriga ja alustasime oma projektide loomisega. Tegime ajurünnaku ehk kirjutasime üles võimalikult palju, mis meie, noorte, jaoks puudu on. Sidusime erinevad ideed ja jagunesime enda soovi järgi tiimidesse. Lõime persoona, kelle järgi üritust korraldada ja tegelesime puudujääkidega. 

Meie tiimi mõte, millest lähtusime, oli noorte kokkutoomine ja nende koostöö. Mõtete kogumisel ja kirja panemisel olid meile abiks eelnevate lendude vilistlased ja mentorid. 

Me saime palju informatsiooni ja kuna kõigil oli kõht tühi, läksime sööma. Tagasi kontorisse jõudes tantsisime kõik “Punast suksut” ja mängisime kaasahaaravaid ja ülilõbusaid mänge, tänu millele saime kõik veel rohkem sõpradeks ja palju-palju naerda. Öösel mängisime peitust ning muid mänge ja juttu jätkus kella kolmeni. 

Hommik. Äratus, virgutus ja sööömaa! 

Alustasime teise päevaga. Meile jagas tarkust Kaidi-Lisa, Tartu 2024 kommunikatsioonispetsialist. Mängisime Tartu 2024 temaatilist viktoriini ja õppisime selgeks, kuidas on õige kirjutada Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024. Tänu Eliisele saime teada, millised on meie tugevused ja millised omadused peaksid olema meeskonnaliikmetel. Oma Extendedi kogemust jagas Marie, peale mida täiustasime ja planeerisime edasi oma korraldatavat üritust. Sõime lõunat ja nagu ikka, tegelesime veel oma üritusega, esitlesime teistele oma ideid, tutvusime meie edaspidiste sündmustega, tantsisime veel korra “Punast suksut” ja oligi aeg lõpuringiks.

Oli ülitore ja informatiivne nädalavahetus!

Aliise-Gea Vares 
Tartu 2024 Extended 3. lennu noor

Teine missioon

Teise kohtumise alguses kogunesime kõik Tartu 2024 kontorisse, kus meid ootas jälle üks põnev missioon. Selle missiooni põhiteemaks oli meeskond ja selle moodustamine. Alguses tutvustas Matvei meile päevakava ja vahetasime muljeid just toimunud Tartu 2024 programmi avalikustamise üritusest ning juba kohe oli meil au kohtuda tuntud Tartu 2024 produtsentidega, kelleks olid: Triin Pikk, Andres Tölp, Kati Tihkan, Heigo teder, Siim Sauk ja lisaks veel meile juba tuttavate mentoritega Martini, Anete ja Markusega. 

Järgmisena jagasid meiega oma kogemusi II lennu heategevusballi korraldajad Klaudia ja Eliise, kes rääkisid oma üritusest ja nende meeskonnatöö toimumisest, kuidas nad suhtlesid omavahel jne. Siis tuli meie juurde Tartu noorsootöö keskusest Helene, kes tegi meiega vahvaid meeskonnamänge.Õppisime palju meeskonna toimimisest ja kui tähtis on omavaheline koostöö. Ja juba oligi lõuna, kus meile pakuti megamaitsvat kanasalatit. Sellel ajal saime ka teistega suhelda, mis oli väga tore.

Pärast lõunat jätkasime meeskondades tööd ja Helene oli meile välja mõelnud meeskonnamängu nimega Võimatu missioon, kus pidi koos grupiga lahendama erinevaid ülesandeid, näiteks trepiastmete lugemine, vanuse kokku liitmine ja mõistatuste lahendamine.

Seejärel oligi meil aeg hakata gruppides omavahel arutama rolle ja kokkuleppeid. Matvei näitas ka meile, kuidas eelmistel lennudel olid rollid jagatud ja kokkulepped tehtud. Kõik grupid tutvustasid oma liikmete rolle ja nende grupis moodustatud kokkuleppeid.

Kahjuks siis oli juba aeg otsad kokku tõmmata. Lõpuringis tahtis enamik siiski mängida veel neid mänge, mis me juba eelnevalt mängisime ja seda me ka tegime, võtsime kõik käest kinni ning jagasime omavahel energiaimpulssi ehk siis Helene pigistas oma kõrval oleva inimese kätt ja see pidi seda edasi andma, kuni see jõuaks Helenele tagasi.

Lõpetuseks saime endale Extended pusad, mis oli nii tore ja siis tegime kõik koos grupi- ning meeskonnapilte. Kohtumine oli ülitore ja samas ka väga õpetlik.

Johannes Sten Plaado
Tartu 2024 Extended III lennu noor