Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 Extended viies kohtumine – kommunikatsioonist glitterini

18. veebruaril toimus Tartu 2024 noorteprogrammi Extended teise lennu viies kohtumine. Seekord oli päeva põhiteemaks turundus. Kohtumisel käisid rääkimas ja töötubasid tegemas Merili Ginter, Kerli Peetsalu, Laura Grigorjan ja Kaidi-Lisa Kivisalu. Mõtteid päevast jagas Stella Seim.

Pidu ööklubis.
02. märts Kaidi-Lisa Kivisalu


Päev algas vahva sissejuhatusega, kus me saime Impact Day peakorraldaja Merili Ginterilt nippe jätkusuutliku ürituse korraldamiseks. Merili rääkis meile, kuidas ta jõudis ürituste korraldamise juurde ning jagas enda kogemusi. Väga tore oli temaga tutvuda. Tema positiivne meel ja rõõm andsid terveks päevaks kaasa hea emotsiooni.

Sotsiaalmeedia töötoas vaatasime lähemalt Instagrami ja Facebooki postituste tegemise tagamaid. Võtsime endaga kaasa huvitavaid ideid, kuidas luua pilkupüüdvat sisu ning jääda inimestele meelde. Näiteks saime teada, et kui panna instagrami mitu pilti ühte postitusse, satud sa inimeste feedile lausa kaks korda.

Disaini töötoas saime oma tiimidega üle vaadata enda ürituse visuaalset keelt. Valisime üritusele värvid ning lõime plakati. Saime huvitavaid nippe, kuidas üritust hästi turundada ning inimestele silma paista.  

Kommunikatsiooni töötoas võtsime kokku enda ürituse sisu ja mõtestasime selle, et oleksime enda ürituse bossid ja teaksime täpset eesmärki. Õppisime selgeks uudisväärtused ja kuidas neid kasutada enda ürituse reklaamimisel ja atraktiivseks tegemisel. Ajakirjandus arvestab osalejate tuntust, aktuaalsust, mõjukust, värskust, ebatavalisust ja konfliktsust. Kodus jäi meile ülesanne kirjutada oma ürituse pressiteade.

Päeva lõpus käisime kõik koos Tartu Ülikooli kohvikus söömas ja õhtu lõpetas meie vahvate Extended programmi tüdrukute korraldatud Tartu Noortepidu. Peol sai laulda karaoket, lasta endale glitter näomaalinguid teha, nautida mulliteed ning kuulata räppar Sämi. Tegevust oli väga palju, igav ei hakanud hetkekski ja üritus õnnestus suurepäraselt. Aitäh korraldajatele!

Terve päev oli täis palju kasulikke teadmisi ja ideid, mida edaspidises elus ja enda projektides kasutusele võtta ning mis aitavad meie üritustel jõuda paljude inimesteni.