Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 Extended noored õppisid meeskonnatöö saladusi

Tartu 2024 Extended teine kohtumine toimus 12. novembril. Seekord keskendusid noored meeskondade loomisele. Millest räägiti möödunud kohtumisel? Extended noor Heidi Udeküll jagas oma muljeid ühisest õppepäevast.

23. nov. Kaidi-Lisa Kivisalu


Fotod: Nima Sarabi

Hommikul kohale jõudes tundsin väikest ootusärevust, et mis siis täna täpsemalt toimuma hakkab. Teadsin ainult seda, et meie kohtumise peateemaks oli meeskond.

Teise missiooni tähtsaimaks ülesandeks oli rollide jaotamine tiimis. Minu meeskonnas sujus koostöö väga hästi ning saime rollid jagatud. Valdkonnad, millele leidsime vastutajad, olid meeskonna juhtimine, turundus ja kommunikatsioon, programmi juhtimine, kujundus ja finantsjuhtimine.

Päeva peamised märksõnad olid meeskond, koostöö ja tulemus. Seda tõestas ka tore pöidlamatši mäng. Angela tõi pärast mängu välja, et koostööd tehes oleksime võinud saavutada palju parema tulemuse. See pani meid mõtlema.

Meiega jagasid oma kogemusi I lennu Extended Exchangest Annabel ja Marilin, kes rääkisid meile, et rollid tiimis ja omavaheline läbisaamine on väga olulised, sest muidu koostöö lihtsalt ei toimi. Näost näkku suhtlemine on tähti. Mainimata ei jätnud nad ka seda, et on täiesti okei vahetada oma tiimi juhti.


Tartu 2024 produtsent Kati Tihkan rääkis meile Autovabaduse puiesteest. Pisiasjad, mis tema jutust kaasa võtsime olid: võtke oma projekt enda südameasjaks ning kiida, märka ja aita. Järgmisena astusid meie ette Margit ja Heleene. Nemadki rääkisid meile natuke meeskonnatööst ja tutvustasid meeskonna harjutust “võimatu missioon”. Pidime 20 minuti jooksul lahendama tiimides kümme ülesannet. Need koosnesid oma loovuse kasutamisest, trepiastmete lugemis oskusest, arvutamisest, sotsiaalmeedia kasutamisest ja paljust muust.

Päeva lõpuks saime endale ka oma lennu pusad, millega oli tore astuda järgmisele tegevusele vastu. Algas pitchimine, mille teemaks oli jällegi meeskond. Kõige lõpuks saime ka teha meeskonna pilte.

Tänasest päevast kõlasid nii mõnedki huvitavad asjad, mida võtan endaga kaasa: kaaslaste kiitmine, kindel roll tiimis, samal lainel olemine, võrdsus, vastutus, kokkuhoidmine, ühine aeg, koostöö ning hoidmine ja toetamine.