Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 Extended noored alustasid projektide rahastusteekonda

6. ja 7. jaanuaril toimus Tartu 2024 noorteprogrammi Extended teise lennu neljas kohtumine. Kahe õppepäeva keskseks teemaks oli rahastus ja eelarved. Kohtumisest võttis osa Age-Anett Laanejõe, kes jagas oma mõtteid väljasõidust Lõuna-Eestisse.

Inimesed kivivaremete vahel.
16. jaan. Kaidi-Lisa Kivisalu

Seekord võtsime ette teekonna Lõuna-Eestisse, kus esimese sihtkohana külastasime Luke mõisat ning käsitöökoda. Meid ootas seal meie oma lennukaaslane Martin Lillevere, kes tutvustas kohaliku vaatamisväärsust. Ja et me väljas liiga jääpurikaks ei külmuks, läksime käsitöökotta end üles soojendama ning viisime üksteisi oma projektidega kurssi. Peale mõisa külastust käisime lõunal Elvas asuvas Pubi ÜksTeist ning grupi elav meeleolu muudkui kasvas.


Fotod: Helina Saega

 Seejärel suundusime Otepää Avatud Noortekeskusesse oma ideid edasi arendama. Kuna selle missiooni teemaks oli rahastus, tulid meile noorte rahastusvõimalustest rääkima Tartu Noorsootöö Keskus. Järgmine külaline Jorma Riivald vastas meie küsimustele ning rääkis tutvuste tähtsusest oma kogemuste kaudu. Toomas Petersoniga arutasime koos eelarve planeerimist ning kuidas tuleb alati ootamatusteks valmis olla. Viimasena rääkisid meile esimese lennu lõpetajad oma ürituste loomise iludest ja valudest ning mõistsime, et kunagi ei lähe kõik plaanipäraselt.


Õhtu lõppes Sokka puhkemajas meeletu show’ga, milleks loosisime endale tund varem laulud ning mõtlesime välja kõige pöörasemad etteasted. Aasta esimene avapauk oli meie poolt antud.

 Teisel päeval alustasime hommikut grupiharjutustega, et energiamõõdud lakke saada. Peale mõõdukat koristamist ja puhkepausi vestles Heigo Teder meiega oma programmide visualiseerimisest ning pisidetailide tähtsusest. Kõige viimasena tuli meile rääkima Monica Sasi, kes rõhus kogemuste omandamisele ning julgusele proovida uusi asju ja võtta vastu erinevaid väljakutseid.
 
Kogu reis oli väga lõõgastav, aga samas ka aktiivne. Õppisime leidma lahendusi finants probleemidele ning avastasime teistsuguseid vaatevinkleid oma projektide ning hobide kohta. Meie grupivaim kasvas selle kahe päeva jooksul meeletult ning jätkame sama usinas vaimus kuni lõpuni.
   
Mõtted ja teadmised, mis ma endaga neilt kahelt päevalt kaasa võtan on kindlasti eelarvetabeli vajadus, suhtlused, äkitsed üllatused, uued omandatud elutarkused ning head mälestused.