Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 avab Karlova päevadel Vaimse Tervise kohviku

Tänavusel Karlova kodukohvikute päeval, 29. augustil kell 12 avaneb Tartu loodusmaja pargis tavapärasest veidi erinev einestusvõimalus, kus pakutakse nii kehakinnitust kui vaimutoitu. Koos kultuuripealinna programmi jaoks arendatava projektiga Stand Up For Your Mind peab Tartu 2024 seal Vaimse Tervise kohvikut, et käsitleda hingeteemasid ning jagada kogemuslugusid vaimsetest probleemidest ning nende ületamisest.  

Aiakohvik puumaja õuel.
28. aug. Kalle Paas

Et kohviku külastajad oskaksid oma päevamenüüsse lisaks kosutavale toidule teadlikult valida ka midagi vaimse heaolu toetamiseks, leiab pargis pakutavast muuhulgas parema une, väiksema stressi ja puhkuse oma mõtetest. Lisaks saavad külastajad ennast kurssi viia võimalusega olla üks nendest eestlastest, keda koolitatakse vaimse tervise esmaabi andjateks. Kohvikus on ka raamatunurk ning lahendamiseks põnevad testid.

Kohviku üks eestvedajaid, projekti Stand Up For Your Mind ja Peaasi.ee projektijuht Minna Sild rõhutab, et vaimsest tervisest rääkimisel ei tohiks unustada huumorit, kuna sõbralik nali võib mõjuda väga tõhusa pingeleevendajana. “Ka Euroopa kultuuripealinna projekti käigus plaanime rääkida vaimse tervise teemadel läbi huumoriprisma ning panustada Lõuna-Eesti psühholoogilise keskkonna veelgi hoolivamaks muutmisesse. Laupäevane pargikohvik on meie jaoks üks mitmetest olulistest eeltegevustest, kus tartlastega suhelda ning saada vahetut tagasisidet juba arendusfaasis,” kirjeldab Sild. 

Kuna ootuspäraselt pakutakse Karlova kodukohvikutes siiski ka päriselt söödavat kraami, ootavad näljaseid külastajaid mõnusad Vietnami suverullid. Tartu 2024 Vaimse Tervise kohvik on avatud laupäeval kell 12-17.

Projektist Stand Up For Your Mind saab pikemalt lugeda aadressilt http://www.tartu2024.ee/standup.

Tartu 2024 ettevalmistustest ning hetkel arendatavatest projektidest saab ülevaate lehelt http://tartu2024.ee/arendusprotsess.

Lisainfo:
Kaspar Aug, turunduse projektijuht
[email protected]
+372 5691 5644


Tartu 2024 salalavad Karlova päevadel 2019. Kiur Kaasik.