Liigu otse sisu juurde

Tartu 2024 keskkonnasõbralike fännitoodete töötuba lükkub edasi

Esialgse kava kohaselt pidi 14. märtsil Aparaaditehases, Armastuse saalis toimuma esimene Tartu 2024 bränditoodete töötuba, kus osalejad saavad endale ise teha T-särgi, poekoti ning märkmiku, mis kannavad Euroopa kultuuripealinna sõnumit. Materjalina ei olnud kavas kasutata seejuures mitte midagi uut – riided on pärit uuskasutuskaubandusest ning märkmikud valmivad ümbertöödeldud paberist.

Workshop poster.
12. märts Kalle Paas

Töötuba lükkub edasi

Tartu 2024 meeskond annab teada:

„Otsustasime edasi lükata laupäevaks kavandatud Tartu 2024 keskkonnasõbralike särkide, poekottide ja märkmike töötoa. Tahame tegutseda ennetavalt, et aidata kaasa ühistele pingutustele piirata COVID-19 viiruse levikut. Järgime asjatundjate soovitusi ja loodame korraldada töötoa õige pea, kui olukord seda lubab.

Üritusele on tänaseks registreerunud mitukümmend osalejat, kellele kanname nende osavõtutasu tagasi. Soovi korral võib osavõtutasu jääda aga ettemaksuks, et võtta osa töötoast, kui on teada selle uus toimumisaeg. Kui soovite osavõtutasu kasutada ettemaksuna, palume sellest teada anda aadressile [email protected].

Vabandame edasilükkumise pärast, kuid loodame kohtuda teiega peagi. Oleme vastutustundlikud ja soovime head tervist kõigile!“

Algne teade:

SA Tartu 2024 turunduse projektijuhi Kaspar Augi sõnul küsitakse kultuuripealinna logoga meeneid palju, kuid osta neid veel ei saa. „Tartu 2024 bränditooted peavad olema kooskõlas meie väärtustega ning eelkõige keskkonnasõbralikud – seetõttu nõuab kvaliteetse kauba ja vastutustundlike tootjate leidmine veidi aega. Samuti ei taha me maailma juurde tekitada liiga palju ja liiga lühikese eluajaga nänni, mida kellelgi tegelikult eriti tarvis ei ole,“ selgitab Aug.

Lisaks loodussäästlikkusele haakub peatne töötuba ka kultuuripealinna eesmärgiga hoida inimlikke oskusi ja tuua tartlasi ning lõunaeestlasi kogemuste vahetamiseks kokku. Rõivaste meisterdamine toimub Pseudo Tours’i juhendamisel, kes on tuntud ka Tartu ja Tallinna tänavakunstituuride juhtimise poolest. Märkmike valmistamisel annavad suuniseid TYPA vabatahtlikud. Loomulikult on kohal ka SA Tartu 2024 meeskond, kellelt saab uurida kultuuripealinna tegemiste ja plaanide kohta.

Tartu 2024 fännitoodete töötuba toimub 14. märtsil kell 12-15 kolmes grupis, mis alustavad täistundidel. Osalemiseks on tarvis ennast registreerida aadressil http://bit.ly/2024workshop ning tasuda osalustasu 3€. Kõik töötoast osa võtmiseks vajalik on kohapeal olemas, kuid kaasa võib võtta ka oma heas korras riideeseme või koti.

Aitäh Täikapood Sergeile ja Uuskasutuskeskusele!

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/192139742112977/

Lisainfo:
Kaspar Aug
SA Tartu 2024 turunduse projektijuht
[email protected]
+372 5691 5644