Liigu otse sisu juurde

Tänavamängude festival

Keegi ei ole liiga vana, et Tartut mänguliselt avastada ja mõnusalt aega veeta!

Lugu

Mängud liidavad ja loovad unustamatuid mälestusi – ole sa kohalik või turist, laps või eakas. Tule ja tutvu kultuuripealinnaga hoopis teistsuguse nurga alt: nuputades ja seigeldes.

Elamus

Festivali idee on tuua erinevad inimesed kokku ühise eesmärgi nimel ja panna nad ümbritsevat keskkonda teistsuguse pilguga märkama. Tänavamängudeks nimetatakse väga erinevaid seikluslik-mängulisi  tegevusi, mida harrastatakse peamiselt õues – näiteks aardejaht või linnasport. Kui keerukamad mängud eeldavad tehnilisi lahendusi ja sadade inimeste kaasamist, siis lihtsamateks piisab vaid kriidist, asfaldist ja paarist heast sõbrast. Tänavamäng on üks mugavamaid viise koos värskes õhus aega veeta  ning mängud ei tunne vanuse, päritolu, keele ja kultuuri piire.

Tänavamängude festivali veab Poola mänguarendajate ja -tootjate kollektiiv Departament Gier, kes on loonud enam kui sada tänava- ja lauamängu. Festivaliks loovad Euroopa disainerid mänge, mis rõhutavad Tartu 2024 väärtuseid ning piirkonna ajaloolisi ja kultuurilisi eripärasid, tehes koostööd ka kohalike asjatundjatega. Nii on valmivad mängud suurepärane võimalus linnaga tutvumiseks – ühtviisi harivad ja põnevad nii turistile kui kohalikule. Festivali mängud käsitlevad nii inimeste-, generatsioonide-, valdkondade-, kui ka kohtadevahelisi sidemeid, avades neid teemasid uudsel ning lõbusal moel.

Festivalile eelneb rahvusvaheline kutsung mängudisainerite leidmiseks ning laager, kus mängumeistrid saavad omavahel tutvust teha ning loomingule  viimase lihvi anda. Neljapäevase festivali jooksul ootab Tartus seiklushuvilisi ligi 15 mängu, mille seast igaüks leiab endale meelepärase ja jõukohase tegevuse – nii lastega pered, ratturid, ööloomad või siin ajutiselt peatuvad väliskülalised. Samuti toimub kogu festivali jooksul metamäng, mis ühendab kõiki festivali sündmusi ja kus on võimalik teenida lisapunkte. Üritus lõpeb järelpeoga, kus mängijad saavad mõnusas õhkkonnas üksteise ja disaineritega muljeid jagada. Mängimiseni!

Mõju

Üritus pakub lõbusa ja mängulise võimaluse kultuuripealinnaga tutvumiseks ning ühendab inimesi – nende seas erinevaid rahvusi või põlvkondi. Samuti toob projekti kokku Eesti ja Euroopa mänguloojad ning loob uusi koostöövõimalusi.