Liigu otse sisu juurde
27. - 29. sept.

Tänavamängude Festival

10:00 - 21:00

Tartu linn | Tartu

  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Kas mäletad veel üldse, kuidas mängida? Tuleva aasta septembris avaneb võimalus see osa endast taas leida ning Tartu tänavatel üheskoos üle Euroopa erinevate disainerite loodud mänge mängida. Festivali pea teema on ruumide vahelisus. Usume, et põnevad seiga toimuvad tihti millegi vahel, olgu selleks näiteks inimesed, kultuurid või paigad.Tule ja saa osa meie suurejoonelisest mängupidustusest!

Tänavamängude Festival on tagasi! Seekord lustime ning avastame üheskoos Tartut, Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna.
Tänavamängud on rahva meelt lahutanud eripaigus juba 20 aastat. Siiski mõjuvad need värskendavalt ja inspireerivalt tänu osati tavapäratule, kuid samas üpriski igapäevasele toimumispaigale – avalikule ruumile.
Mäng on esimene tegevus, mida inimene kogeb, kuid mis täiskasvanueas tihti aga unustatakse, sest keskenduda tuleb veelgi enam “tähtsatele asjadele”. Tegelikult pakub see võimalust lähendada põlvkondi, ärgitada seiklemis- ning avastamissoovi, õppida saavutama ja osata eksida – kõike, mida on teisiti keeruline saada. Tänavamängude Festival pakub seda rahvale, ühendades neid samaaegselt üha enam avaliku ruumiga. Tänavamängude Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kus?
Festivali peakeskus luuakse Tartu kesklinna. Ka enamik mängudest saavad alguse sealt, kuid nende käigus avastatakse teisigi linnaosi.

Millised mängud?
Aasta 2024 alguses kuulutame välja konkursi ning kutsume osa võtma mängudisainereid Eestist ja ka mujalt Euroopast. Seejärel valime sobivad partnerid, kelle viime täpsemate Tartu oludega kurssi. Täispikk programm kuulutatakse välja 2024 suvel.

Kes saavad osaleda?
Mängude täpsem kontseptsioon on veel selgumisel, kuid proovime kohandada neid võimalikult suurele sihtgrupile.
Tavaliselt on osalejateks täiskasvanud, kuid ka lapsed, näiteks koos vanematega on enamasti oodatud. Ootame kindlasti osalema vanema generatsiooni linnaelanikke! Pärast mängude kava selgumist, on meil võimalik anda täpseid soovitusi ja juhtnööre erivajadusega huvilistele.

Tänavamängude festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Departament Gier

Asukoht

Tartu, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki