Liigu otse sisu juurde

Suve alguse programm tõi kultuuripealinna üle 30 rahvusvahelise ajakirjaniku

Kultuuripealinn võõrustab kultuurisuve avapaugu raames Tartus ja Lõuna-Eestis üle 30 rahvusvahelise ajakirjaniku ja erineva sotsiaalmeedia suunamudija. Ajakirjanike külastuse üheks tähtsündmuseks on kontsertetendus „Suudlev Tartu” ja ühissuudlus Tartu Raekoja platsil. Sel aastal on kultuuripealinn toonud Eestile juba üle tuhande väliskajastuse

Tartus algas kultuurisuvi. Foto: Maanus Kullamaa
18. mai

Sel aastal on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 andnud põhjuse rääkida Eestist 13 riigis, neist enim Saksa ja Läti väljaannetes. „Kajastatud on Tartu 2024 avamist, Tartu ja Lõuna-Eesti omapära, räägitud kultuuripealinna loovkontseptsioonist „Ellujäämise kunstid” ja palju-palju muud,” rääkis Tartu 2024 kommunikatsioonjuht Krõõt Filippov. Ta lisas, et välispressi huvi on olnud suur ning ei piirdu ainult kultuuripealinna avamisega.

„Ainuüksi sel nädalal tulevad kultuurisuve algust Tartusse ja Lõuna-Eestisse uudistama üle 30 välisajakirjaniku ja suunamudija viiest riigist. Seda nii Saksamaal, Soomest, Lätist, Leedust ja Rootsist,” ütles ta.

Filippovi sõnul on kaetud suur osa Euroopa mainekatest väljaannetest. „Kultuuripealinna teemasid on kajastanud nii The Guardian, The Independent, Vogue, Ilta-Sanomat ja korduvalt Saksa rahvusringhäälingu erinevad üleriiklikud saated ja paljud teised meediakanalid. Suurem tähelepanu on tulnud mõistagi lähedamalt – lõunanaabritelt Lätist.”

Soomest on sel nädalal Tartus 17 ajakirjanikku ja nende seas on esindatud suuremad meediaväljaanded  nagu näiteks Ilta-Sanomat, Aamulehti, Turun Sanomat. Saksamaalt on kohale tulnud Saksa pressiagentuuri DPA, Funke Mediengruppe ja Rootsist Aller Media ajakirjanikud.  

Tartut külastab ka viis Läti suunamudijat. Kuulsaim mõjuisik oma jälgijate arvu poolest on tantsija ja koreograaf Baiba Klints.