Liigu otse sisu juurde

Suudlev Tartu

See on inimliku hoolivuse ja lugupidamise algatus, mis koosneb haridusprogrammist, kontsertlavastusest ning enneolematust ühissuudlusest. Räägime asjadest lihtsalt ja ausalt ning pakume suurepärast meelelahutust!

Lugu

Tartu on linn, kus suudlused on teema, ümbritsetuna haridusest, kunstist ja muusikast. Raekoja platsil asuv purskkaev „Suudlevad tudengid“ on linna väärikas, kuid samas romantiline sümbol. See väärtustab avatust, inimlikkust ja lugupidamist.

Ka meie soovime, et Tartus ja Eestis suhtutaks kõigisse hästi, hoolimata rahvusest, rassist, vanusest, soost ja maailmavaatest. Räägime suudlusest selle sügavas ja mitmekesises tähenduses, läbi hariduse ja kultuuri. Programmi romantiline lõpunoot leiab aset Raekoja platsil, skulptuuriks jäädvustatud suudlevate tudengite silme all.

Elamus

Mitmekesine programm avab teemat erinevate nurkade alt ja kõnetab erinevaid sihtrühmi. Õpilastele suunatud haridusprogramm “Esimene suudlus” avardab maailmapilti ning tõstab seksuaaltervise ja -turvalisuse alast teadlikkust – seda kõike läbi virtuaalreaalsuse lahenduse. Suudlustest räägivad ka kultuuriloolised audioetüüdid, mille dramaturgiks on Kadri Asmer.

Aga mis on elu ilma suudlemiseta? Lihtsalt morn kulg. Seetõttu kutsumegi igas vanuses inimesi osa võtma Raekoja platsil toimuvast ühissuudlemisest. See on “Suudleva Tartu” kulminatsioon: suur kontsertlavastus, kus muside taustaks kõlavad tuntumad Eesti Eurovisiooni laulud. Meeleolukas kontsert ning ühissuudlus jõuavad vaatajateni ka teleülekandena.

Mõju

Üks tähtsamaid oskusi elus on ära tunda, mõista ning väljendada armastust. Tartu on linn, kus see peab olema võimalik kõigile. Seda nii aastal 2024 kui ka edaspidi.