Liigu otse sisu juurde

Sõsarkultuuripealinn Bodø 2024 saatis tartlastele maagilised jõulutervitused

Euroopa sõsarkultuuripealinn Bodø saadab kargest Norrast Tartusse ja Lõuna-Eestisse teele lummavaid jõulutervitusi. Kuigi põhjapolaarjoonel on hetkel aasta pimedaim aeg ja päevavalgust jagub vähem kui tunniks on norrakad jõulumeeleolus.

Klaasmaja Raeplatsil.
23. dets. Kaidi-Lisa Kivisalu

Euroopa kultuuripealinn Bodø 2024 juhi André Wallann Larseni sõnul oodatakse juba kesköö päikest ja kohtumist tartlaste ning lõunaeestlastega: “Siit, kus ma praegu seisan, avaneb vaade Bodø linnasüdamele. Käes on keskpäev, kuid aasta pimedaimal ajal jagub päevavalgust vähem kui tunnikeseks. Juba kuue kuu pärast särab üle Bodø taas keskööpäike! Ootame väga kohtumist Tartu ja Eesti inimestega ja soovime teile siit kaugelt põhjast kauneid jõule!”

Tartu 2024 rahvusvaheliste suhete juht Erni Kask kommenteerib Larseni videopöördumist ja toob välja, et juba aasta aega on tehtud EEA Norway Granti Duo Networking programmi raames tööd ning liigutud ühiste tegevuste suunas. Programmi partnerite hulgas on Tartu ja Lõuna-Eesti poolt näiteks Tartu Loodusmaja, Eesti Rahvamuuseum ja Eesti Lennundusmuuseum. “Järgnevatel aastatel oluline kultuurikoostöö raames pöörata tähelepanu sellele, mis seob loojaid Nordlandi maakonnas ja Lõuna-Eestis, nii pimedal kui valgel ajal. Meid ühendab soome-ugri temaatika. Ees ootavad ühised põnevad koostööaastad,” kinnitab ta.  

Tartu on koos Lõuna-Eestiga 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn. Samal aastal kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit ka Austria linn Bad Ischl koos Salzkammerguti piirkonnaga ja Norra linn Bodø Nordlandi maakonnaga.