Liigu otse sisu juurde

ŠOKEERIV: Vaata, keda pandi ERMis puhuma!

Eesti vanim puhkpilliorkester tähistas oma 185. aastapäeva.

30. märtsil 2024 kell 16.00 toimus Eesti Rahva Muuseumi silla-alal Väägvere Pasunakoori 185. aastapäeva kontsert. See märgiline sündmus oli osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Väägvere Pasunakoorile, mida juhatab Kersti Perandi, tulid külla lähimad maapiirkondade orkestrid – Torma puhkpilliorkester (dirigent Kristi Talistu) ja Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester (dirigent Arno Anton). Kontserdile annab rahvusvahelise mõõtme orkester “Pociems” Lätist (dirigent Dainis Tarasovs). Orkestrite ühismängu juhatasid lisaks nimetatud dirigentidele Bert Langeler ja Riivo Jõgi – üle-eestiliselt tunnustatud dirigendid, kes ka laulupidudel orkestreid juhatanud.

Väägvere Pasunakoori dirigendi Kersti Perandi sõnul oli kontserdikava mitmekesine ning pakkus kõigile teatud määral äratundmisrõõmu. “Eesti vanima puhkpilliorkestrina tunneme vastutust ja kohustust mängida eelkõige eesti muusikat. Äratame ellu mõned unustusehõlma vajunud puhkpillimuusika pärlid, esitame nii klassikalisi teoseid kui meeleolukamat muusikat, mis publikul jala tatsuma paneb. (Puhkpilliorkestri “Pociems” esituses kõlab kontserdil läti heliloojate muusika.)”

Väägvere Pasunakoor on Eesti vanim puhkpilliorkester, mis asutati 1839. aastal. Läbi aegade on andnud see kollektiiv oma panuse kogukonna tegevustesse, olles samas Eesti kultuuriajaloo üks oluline osa. Orkester koondab koos musitseerima mitme põlvkonna muusikahuvilisi.

Orkestri tegevust korraldab MTÜ Väägvere Pasunakoor, mis asutati 2019. a. Pasunakoori tegemistest saab ülevaate Facebooki lehelt: facebook.com/Vaagverepasunakoor