Liigu otse sisu juurde

Sihtasutuse Tartu 2024 juhiks valiti Kuldar Leis

Sihtasutuse Tartu 2024 juhatuse liikmena asub 1. juunist tööle Kuldar Leis, kes hakkab koordineerima Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist Tartus ning Lõuna-Eestis.

Kuldar Leis Raekoja ees.
08. juuni Kaidi-Lisa Kivisalu

Kuldar Leis. Foto: Mana Kaasik

Kuldar Leisi sõnul on sihtasutuse Tartu 2024 ja partnerite koostöös elluviidav Euroopa kultuuripealinn Eesti 2024. aasta tippsündmus, mis pakub elamusi paljude erinevate huvidega eestimaalastele ja külalistele Euroopast. Kultuuripealinna edukaks elluviimiseks on Leisil sihtasutuse juhina kaks peamist sihti.

“Esiteks on meie sihiks luua kogu Lõuna-Eestit kattev suur meeskond. Sellesse kuuluvad lisaks sihtasutuse töötajatele ka Tartu 2024 programmi elluviivad loojad ja korraldajad, koostööpartnerid Tartu linnast ja teistest omavalitsustest, haridusasutustest ja erasektorist, üritustele kaasa aitavad vabatahtlikud ja paljud teised. Ma soovin, et kõik need inimesed oleksid ühise eesmärgi nimel töötades uhked Euroopa kultuuripealinna üle,” selgitas Kuldar Leis.

“Teine siht on muuta Tartu 2024 kolme aastaga üheks tuntumaks Eesti kaubamärgiks. Selleks tuleb meil meeskonnaga võimalikult haaravalt jutustada meie Euroopa kultuuripealinna lugu, mille tuumaks on Tartu ja Lõuna-Eesti omapärad, väärtused ja tulevikuvaade,” täiendas sihtasutuse uus juht.

Tippjuht ja ettevõtlusnõustaja Kuldar Leis on varasemalt töötanud panganduses ja toiduainetööstuses (Hoiupank, Ühinenud Meiereid AS, Ösel Foods AS, Nordic Foods AS, Premia Foods AS) ning osalenud mitmete tuntud brändide nagu näiteks Aura loomises. Aastatel 2017-2020 oli Leis raudteelogistika ettevõtte AS Operail nõukogu esimees.

Kuldar Leis on töötanud ka Tartu Ülikooli Ettevõtlus- ja Innovatsioonikeskuse arendusjuhina ning tegutseb alates 2017. aastast sihtasutuses Põlvamaa Arenduskeskus Põlva, Võru ja Valga maakonna kogenud ettevõtjate nõustajana. Leis on kuulunud alates selle asutamisest ka kultuuripealinna programmi arendamist toetavasse SA Tartu 2024 loomenõukogusse, esindades seal ettevõtlusvaldkonda ja Lõuna-Eestit.

Kuldar Leisi autasustati Eesti Vabariigi Presidendi poolt 2020. aastal ettevõtluse edendamise eest Valgetähe neljanda klassi ordeniga.


Kuldar Leis Loomenõukogu kohtumisel. Foto: Mana Kaasik

Sihtasutuse Tartu 2024 nõukogu esimehe, Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul oli nõukogu otsus üksmeelne. “Kuldar Leis on rahvusvahelise kogemusega tippjuht, kes tunneb väga hästi Tartut ja Lõuna-Eestit ning mõistab terve piirkonna kultuurist kantud arengu tähtsust,” kinnitas Klaas.

Nõukogu esimehe sõnul on Euroopa kultuuripealinna ettevalmistused jõudmas kaks ja pool aastat enne tiitliaasta avapidustusi uude, kiire arengu etappi. “Kuldar Leisi oskused ja teadmised suurte organisatsioonide ülesehitamisest on vajalikud sihtasutuse Tartu 2024 meeskonna, programmi ja koostöösuhete edasiseks arendamiseks,” ütles ta.

“Sihtasutuse uue juhi mitmekülgsed kokkupuuted eri valdkondadega aitavad edukalt ellu viia Euroopa kultuuripealinna koos paljude partneritega ettevõtlus-, kodanikuühiskonna- ja avaliku sektori valdkonnast,” lisas Urmas Klaas.

Uue juhatuse liikme valis sihtasutuse nõukogu konkursi kaudu ning temaga sõlmitakse viieaastane leping. Sihtasutuse senine juhatuse liige Toomas Peterson jätkab tööd Tartu 2024 finantsjuhina.

Sihtasutus Tartu 2024 alustas tööd 2020. aasta alguses. Organisatsiooni eesmärk on viia ellu Euroopa kultuuripealinna tegevused Tartus ning Lõuna-Eestis.

Tartu koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega nimetati 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks 2019. aasta augustis. Valiku tegi rahvusvaheline sõltumatu ekspertkomisjon. Euroopa kultuuripealinna tiitli pälvinud Tartu 2024 loovkontseptsiooni pealkiri on “Ellujäämise kunstid”.


Foto: Mana Kaasik

Lisainfo:

SA Tartu 2024 kommunikatsioonijuht Krõõt Filippov, kroot.filippov@tartu 2024.ee, tel 5817 4399