Liigu otse sisu juurde

Selgunud kultuuripealinna peatoetaja paneb Tartu linnasüdames kalja voolama

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lõi käed esimese peatoetajaga, kelleks on A. Le Coq. Koostöös valmib kaks kultuuripealinna erijooki, mida saab poelettidelt osta vahetult enne 26. jaanuaril 2024 algavat Euroopa kultuuripealinna avatseremooniat. Koostöö alguse tähistamiseks korraldatakse Tartu Raekoja platsil tasuta kaljajagamise aktsioon koos rahvast tantsutava bändiga.

Rahvamass Tartu 2024 maamärgi ümber.
21. aug. kroot.filippov

Tartu 2024 juhi Kuldar Leisi sõnul on tegu kultuuripealinna ühe suurima ja märgilisema koostööga. “A. Le Coq on Tartu ja Lõuna-Eesti identiteedile äärmiselt oluline ning on siinse piirkonna üks suuremaid kultuurivedureid,” ütles Leis. 

Euroopa kultuuripealinna pidustustel saab nautida spetsiaalselt tiitliaasta tähistamiseks loodud kahte A. Le Coqi eritoodet: kultuuripealinna limonaadi ja õlut, mis on inspireeritud kohalikest Tartu ja Lõuna-Eesti maitsetest. A. Le Coq järgib oma tegevuses keskkonnahoidlikke ja säästva arengu põhimõtteid, mis haakuvad ka Tartu 2024 põhiväärtustega.

“A. Le Coqi joogitööstuse juured on tugevalt Tartus ja seotud siinse kogukonnaga,” sõnas A. Le Coqi juht Jaanus Vihand. “Oleme uhked, et saame olla osa Tartu ja Lõuna-Eesti kultuuri avamisest ja ja näitamisest laiale maailmale. A. Le Coq on pikalt panustanud pärimus-, laulu- ja tantsupidude traditsiooni hoidmisse, ent Tartu 2024 toetamine annab võimaluse astuda märkimisväärne samm mitmekesise kultuuri edendamise suunas Tartus ja Lõuna-Eestis,” rääkis Vihand.

Koostöö alguse puhul peetakse teisipäeval, 22. augustil kell 17–19 Tartu Raekoja platsil kultuuripealinna maamärgi juures avatud kaljapidu koos puhkpilliansambliga Chills Brass. Kuni uusi tooteid veel töötatakse välja, jagavad Tartu 2024 ja A. Le Coqi tiimiliikmed linnarahvale tasuta kalja ja Euroopa kultuuripealinna avatseremoonia kutseid. Teiste seas on kohal Tartu 2024 juht Kuldar Leis ja loovjuht Kati Torp ning A. Le Coqi turundusdirektor Katrin Vernik.

Korraldajad ootavad kaljajagamise aktsioonile inimesi enda joogitopsiga, et vältida ühekordseid nõusid.

Lisaks joogi partnerlusele sisaldab koostöölepe ühiseid tegevusi kultuuripealinna ja A. Le Coqi turunduses ja sündmuste korraldamisel.