Liigu otse sisu juurde

Rokkorkester koos Lenna ja Redeliga valmistuvad tooma pealinna Põlvasse

Mitmed Eesti artistid harjutasid esimest korda värske ühisloomingu kokkumängu, et esitleda reedel „Pealinna peol” Põlvas Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

Lauljad teevad proovi.
14. märts Kaidi-Lisa Kivisalu


Foto: Maanus Kullamaa

Tartu 2024 esitleb reedel, 17. märtsil tasuta vabaõhupeol Põlvas kultuuripealinna sündmusi, mis tuleval aastal Lõuna-Eestis publikuni jõuavad. Programmi tutvustamisel astub lavale esimest korda ühes koosseisus rokkorkester Karmid Torud solistidega Triinu Orm ja Meelis „Hainz“ Hainsoo, Lenna ning Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden ehk ansambel Redel.

Uuele kooslusele on spetsiaalselt seaded kirjutanud Karmide Torude dirigent Peeter Änilane. „Lennale kirjutasin koos rokkorkestriga traditsioonilised seaded. Redeli suurde bändi põimimine oli paras väljakutse, sest ansambli eripära väljendub just tekstis ja rütmis,“ rääkis Änilane.

Kõige keerukam, kuid huvitavam oli Änilase sõnul see, kuidas panna Redeli peamiselt ilma meloodiata sõnad akustiliste puhk- ja löökpillidega kõlama.

„Sain Karmide Torudega proovis Änilase käest isegi pragada, kui ma liiga palju viisi pidasin – ta tahtis, et ma veel rohkem kisaksin!“ ütles ansambli Redel solist Indrek Vaheoja. „Meeleolu oli proovis ülev ja oodata on karmi pidu, mida Põlva pole aastaid näinud,“ jätkas ta.

Programmi esitlusel soojendab Põlva kultuurikeskuse peoalal publikut Hersonist Eestisse liikunud Ukraina DJ Putrik ning lõpukontserdi annab folkrokkansambel Zetod eesotsas Jalmar Vabarnaga. Põlva kultuurikeskuse hoonet kasutab lõuendina valguskunstnik Rene Liivamägi, kes katab üheks ööks Põlva tuntuima maamärgi valgusinstallatsiooniga.

Lisaks avatakse Põlva kultuurikeskuses Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus „Harilikud maailmad”. Õuealal pakub silmailu installatsioon, mis tutvustab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Kohapeal on avatud ühepäevakohvikud ja -baarid. Pealinna pidu on kõigile tasuta.