Liigu otse sisu juurde

Reportaaž: Tartu 2024 Extended uurisid tehnilise produktsiooni saladusi

Tartu 2024 noorteprogrammi Extended liikmed uurisid viiendal kohtumisel, lähemalt tehnilise produktsiooni maailma. Milliste elamustega lahkusid missioonidelt noored? Oma muljeid jagab Carmen Ilvesmets.

Noored istuvad laua ümber.
18. jaan.

Viies kohtumine toimus 13. jaanuaril Tartu 2024 kontoris, kus alustasime kogunemist juba kell 9.30. Kui kell sai 10.00, algas meie päev: kiire sissejuhatus ja juba tulid mentorid meiega rääkima. Ütleme nii, et meie tiim sai ainult kiita. Edasi saime teada kuna avalikustatakse kõik Extendedi ürituste Facebook’i evendid. 

Peale seda toimus Extended Talks, kus esines meile Sten Pedari, kes on Tartu 2024 disaini projektijuht. Ta rääkis meile palju vajalikku sellest, kuidas mitte läbipõleda ja kuidas korraldada üks vinge üritus. Kaks asja, mis jäid mulle kõige paremini meelde olid, et tuleb jälgida mängu ja olla kõigest teadlik ning tuleb ennast nii mentaalselt kui füüsiliselt kõigeks ette valmistada. 

Peale seda osalesime praktilises töötoas, mida viis läbi Ragnar Sarapuu, kes on Extendedi tehniline produtsent. Kõigepealt rääkis ta, mis tehniline produktsioon on ja miks see nii tähtis on. Veel rääkis ta meile, millised on olulisemad tööriistad ja mida peaks tehnikule varem ütlema, et kõik läheks ürituse ajal sujuvalt. Kui kõik see oli lõpuks läbi töödeldud, oli meil aeg teha enda ürituse SWOT analüüs ja seda ka teistele kiirelt näidata. Ragnar jagas meile veel paar nippi, kuidas ohte leevendada ja siis oli aeg pausiks. Peale pausi õpetas Ragnar meile, kuidas koostada tehnilist ajakava ning näitas ka erinevaid näiteid sellest, kui detailne see võiks olla. Ning siis saime alustada enda tehnilise ajakava koostamist. 

Peale kõike seda tehti meile ülevaade Tartu Noortepeost ja Tartu 2024 avamisest. Saime veel jagada enda mõtteid, kuidas kutsuda rohkem noori avamisele.

Pärast kõike seda mõttetööd oli aeg suunduda restorani El Chapo. Seal saime imehäid, kuid pisut vürtsikaid tacosid ja lausa vapustavalt head šokolaadikooki. 

Üks asi, mille me kõik kindlasti sellelt kohtumiselt kaasa võtame, on teadmine, mida tähendab tehnikute keeles load-in.

– Carmen Ilvesmets, Värvika Tartu meeskonnast