Liigu otse sisu juurde

Reportaaž: kuidas Tartu 2024 Extended noored koostasid programmi ning õppisid, kuidas reklaamida oma sündmusi

Tartu 2024 noorteprogrammi Extended liikmed õppisid kolmandal ja neljandal kohtumisel, kuidas koostada sündmuse programmi ning seda turundada. Milliste elamustega lahkusid missioonidelt noored? Oma muljeid jagavad Meelo Kriisa ja Pärle Punger.

Talveriietes noorukid seisava, näpud püsti.
04. jaan.

Tartu 2024 Extended on Tartu ja Lõuna-Eesti 14-19-aastaste noortele suunatud arenguprogramm. Kuuest sessioonist koosnevast programmis õpitakse koos, kuidas korraldada kultuurisündmusi.

Kolmas kohtumine: programm

Kolmas kohtumine algas juba kell 10.45 hommikul. Saime kokku Vanemuise parklas ja liikusime bussi peale. Teel Tõrvasse küsis Martin meilt igasuguseid küsimusi Tartu 2024 Extended programmi kohta.

Tõrvasse jõudes läksime kohalikku Tõrva raadiosse, kus rääkisid meile Kaidar Kängsepp ja Are Tints sündmuste programmi loomisest. Veel rääkis meile Helene erinevatest rahastusvõimalustest. Siis läksime õhtusööki sööma – ja milline õhtusöök see oli! Saime parimat laava kooki, mida olen kunagi maitsnud, nii et lähen kindlasti Tõrvasse tagasi.

Pärast õhtusööki läksime jälle bussi peale, et jõuda ööbimispaika. Olime juba natuke tuhninud internetis Greete motelli kohta, aga kui me sinna jõudsime, olime ikkagi üllatunud! See oli üks väga mõnus hotell ilusa jõe kaldal, mis tekitas meile vägagi hubase tunde. Usun, et nautisime seda kõik!

Õhtul, kui olime kõik juba natuke asju lahti pakkinud ja ennast tubadesse sisse seadnud, viis Kerttu meid pimedasse metsa jalutuskäigule. Tegime mõned vaikuse pausid ja saime kuulata vee mulinat ja öiseid hääli. Jalutuskäigul põlvitasime mullasel pinnal ja andsime “Extendedi vande”. Pärast seda läksime koju tagasi. Teel tagasi läks alguses kõik hästi, kuni keegi karjatas – sattusime ühtäkki kõik paanikasse. Peale seda olukord vaibus ning jõudsime tagasi probleemideta.

Peale öist jalutuskäiku suundusime kõik tuppa, kus Eliise viis läbi ühe väga huvitava Kahooti, kus saime nii mõndagi üksteise kohta teada. Siis oli saun ja kaardimängud. Hommikul pidi olema juba kell 8 ärkvel, et saada hommikusööki. Seejärel toimus üks intrigeeriv soojendusharjutus. Pidime istuma kahes ringis ja üksteist joonistama, aga kõikidel oli vaid minut, et viia täide oma artistlikud plaanid. Selle harjutuse lõpuks tekkisid mõned loomingulised portreed. Pärast seda olid meil ühed abistavad töötoad, mis suunasid meid oma sündmusi edasi arendama.

Veel rääkis meile Martin, kuidas sponsoreid peibutada, peale mida oligi juba aeg koju minna. Pakkisime asjad kokku ja asusime bussi. Teel koju saime lugeda kõiki toredaid asju, mida meie portreedele oli kirjutatud. Pärast seda oligi kolmas kohtumine läbi.

– Meelo Kriisa 

Neljas kohtumine: kommunikatsioon

Neljas missioon toimus 2. detsembril Tartu 2024 kontoris, mis algas kiire sissejuhatusega päevakavast. Seejärel tuli rääkima Tartu 2024 Extended noorteprogrammi vilistlane Lisete Vaarman disainist ja turundusest. Samuti jagas ta meile häid näpunäited edaspidiseks.

Peale seda algasid töötoad, mida oli kokku kolm. Iga töötuba oli seotud disaini ja turundusega. Neid viisid läbi Tartu 2024 turundustiimist Anett Pettaig, Laura Grigorjan ja Kaidi-Lisa Kivisalu. Täpsemalt tuli juttu teemadest nagu sotsiaalmeediaturundus, sündmuse disain ning sündmuse kommunikatsioon ja copy-writing. Igas mainitud töötoas oli kasulikku infot, mis tuleb kindlasti kasuks ürituse korraldamisel. Paljud infokillud olid täiesti uued ja panid isegi positiivselt imestama. Igal juhul saab öelda, et pea on paksult uusi ideid täis, mida elevusega teostada.


Peale tiimidele mõeldud töötubasid oli lühike kokkuvõte ning seejärel postkaartide kirjutamine! Meile anti Tartu-teemalised postkaardid, mille peale saime kirjutada ja seejärel saatmiseks valmis panna, ükskõik kellele enda elus, kasvõi jõuluvanale. Üheskoos kirjutada oli väga armas, hubane ning ülitore tegevus. 

Lõpuks, kui kirjad valmid, suundusime kõik kohvikusse, et süüa koos lõunat ja jagada muljeid päeva kohta. Toit oli maitsev ja kõhu sai korralikult täis, nautides head seltskonda. 

Pärle Punger