Eesti pangandust raputanud rahapesuskandaalide tegelik ulatus sai nähtavaks Ukraina sõja ja Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu. Siis muutus nähtavaks, kui suur mõju mustal rahal kogu Euroopale tegelikult on. Lavastus koos lisasündmuste sarjaga püüab vastata kahele suurele küsimusele: kuidas oli niivõrd mastaapne rahapesu Euroopas üldse võimalik, millised on selle tagajärjed ja kuidas selle mõju murda?
Juunis 2024 etendub Kammivabrikus Eesti-Taani ühislavastus. Loo keskmes on Tartust Annelinnast pärit noormees, kes satub tutvuste kaudu tööle pealinna panga välispanganduse osakonda. Näidendi „Rahamaa” autor on Mehis Pihla ning selle lavastab Hendrik Toompere jr, muusikalise kujunduse loob Eesti-Taani parimaid džässartiste ühendav ansambel eesotsas Maria Faustiga. Lavastus tuleb neljakeelne: kõlab nii eesti, inglise, taani kui ka vene keel. Kokku antakse 11 etendust, etendused on ingliskeelsete subtiitritega.
Etenduste eel toimuvad miniloengud, kus otsitakse vastust küsimusele, kuidas kujundada ümber Euroopa majandust ja poliitikat, et must raha ei õõnestaks ühiseid väärtuseid. Oodatud on kõik huvilised, eriti aga tudengid kui Eesti ja Euroopa tuleviku kujundajad. Lisaks valmivad videoloengud, mis on kättesaadavad internetis.
„Rahamaa” ärgitab kõiki mõtlema, millist Euroopat me näha soovime ja mida me ühiselt ette võtta saame. Rahapesu ei ole ainult „finantssüsteemi siseasi”, vaid selle tagajärjed väljenduvad meie kõigi igapäevastes valikutes – näiteks, milliste ettevõtete tooteid ja teenuseid tarbida.