Liigu otse sisu juurde
6. - 20. juuni

Eesti Draamateatri lavastus “Rahamaa”

19:00 - 23:00

Tartu linn | Tartu Kammivabrik

  • teater
  • Põhiprogramm

Info

Lavastus „Rahamaa” põhineb Eesti pangandust raputanud rahapesuskandaalidel. Lavastus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loo keskmes on Tartust Annelinnast pärit noormees, kes satub tutvuste kaudu tööle pealinna panga välispanganduse osakonda. Osakonna põhiklientideks kujunevad idabloki oligarhid. Äri läheb väga hästi, Skandinaavia panga filiaali teenus on kindel nagu „šveitsarskaja”, salajane nagu „ofšornaja” ja lähedane nagu „peterburskaja”. Lõpuks on kliente nii palju ja käive nii suur, et kõigiga ei jõua enam viina juua, aga peab. Peategelane seikleb Euroopa parimates suusakuurortides ja Venemaa avarustes. Saab osa oligarhide lahkusest ja julmusest, prostituutidest ja turvameestest. See on tumeda huumoriga vürtsitatud lugu, kus sularaha ei tassita portfellis, vaid ratastega reisikohvrites.

Lavastus on sissevaade maailma, mis avaneb vaid ülirikastele, ja annab aimu, kuidas rahapesu on kujundanud lääneriikide poliitikat juba aastakümneid ja miks sellisest hämarast rahast nii raske loobuda on.

Autor → Mehis Pihla 
Lavastaja → Hendrik Toompere jr
Kunstnik → Kristjan Suits
Helilooja → Maria Faust
Helikujundaja → Lauri Kaldoja
Osades → Tõnis Niinemets, Viire Valdma, Gert Raudsep, Markus Luik, Karmo Nigula, Inga Salurand, Nikolai Bentsler, Märten Metsaviir, Taavi Teplenkov, Christopher Rajaveer, Hanna Jaanovits (EMTA lavakunstikool), Helena Lotman, Kersti Heinloo, Raimo Pass
Bänd → Maria Faust (Taani/Eesti), Mads Hyhne (Taani), Oscar Andreas Haug (Norra), Toomas Oskar Kahur, Ahto Abner

Esietendus 6. juunil 2024 Kammivabriku tehasehoones (Teguri 28a, Tartu). Vaid 11 etendust 2024. aastal juunikuus Tartus.

Etendused on ingliskeelsete subtiitritega.

Etendust saab külastada ratastooliga, igale etendusele on kaks ratastoolikohta, mille saab broneerida e-posti aadressil [email protected].

Külasta selle piirkonna külalislahkuse võrgustiku liikmeid: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Draamateater

Asukoht

Teguri 28a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki