Liigu otse sisu juurde

„Rahamaa“ lisaprogramm avab teemaõhtutega hämarat rahapesu maailma

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi lavastuse „Rahamaa“ lisaprogramm avab Draamateatri sündmustesarjas Link mõjukate ekspertide abiga rahapesu maailma. Viie etenduse eel kuuleb lähemalt, kuidas miljonid rahapesuskeemides liiguvad ja kes on selles tegelikud kahjusaajad.

Hetk „Rahamaa“ proovist. Foto: Heikki Leis
05. juuni

Neljapäeval, 6. juunil kell 18 juhatavad Draamateatri suurlavastuse „Rahamaa“ esietenduse sisse rahvusvaheliselt tuntud rahapesu vastase võitluse tippekspert Vadim Kleiner ja uuriv ajakirjanik Holger Roonemaa.

Vadim Kleiner on juhtival kohal Hermitage Capital Management’is, kus ta koostöös Bill Browderiga on aastaid aktiivselt tegelenud Putini ja Venemaa võimuorganite rahapesuskeemide avalikkuse ette toomisega.

Vadim Kleiner. Foto: Vadim Kleiner

Kleineri kogemusi globaalse ja eelkõige Putini ning Venemaa eliidi korruptsiooni paljastamisest kuuleb ka pikemas avalikus ettekandes rahapesu teemaõhtul, mis toimub reedel, 7. juunil kell 17.00–18.30 Kammivabriku klubihoones. Kleineri esinemise järel võtavad kuulajate ees kohad sisse Eesti Ekspressi uuriv ajakirjanik Martin Laine ja lavastuse „Rahamaa” teksti autor Mehis Pihla, kes vestlevad teemal, miks rahapesu on Eestis legaalne. 

Mõlemad teemaõhtud on tasuta ja toimuvad Tartu Kammivabriku klubihoones. Kuulama ja kaasa mõtlema on oodatud kõik huvilised. Otseülekande 7. juuni teemaõhtust teeb ka Eesti Ekspress. Vadim Kleineri vestlus ja ettekanne toimuvad inglise keeles ja Martin Laine ning Mehis Pihla vestlus eesti keeles.

Etenduste sissejuhatused toimuvad ka 11. juunil, 15. juunil ning 18. juunil. Esinejad on rahapesu tõkestava iduettevõtte Salv kaasasutaja Taavi Tamkivi, Rahapesu Andmebüroo juht Matis Mäeker ning Tartu Ülikooli rahandusõppejõud Mark Kantšukov. Need sissejuhatused toimuvad Kammivabriku teatrisaalis algusega kell 18 sama päeva etenduse piletiga teatrikülastajatele.

Lavastuse „Rahamaa“ lisaprogrammi partnerid on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Tartu Ülikooli majandusteaduskond ja Eesti Ekspress. 

Rohkem infot sündmustesarja Link kohta

Rohkem infot lavastuse kohta