Liigu otse sisu juurde

Publiku kujundamise ekspert jagas Kultuurikompassi seminaril inspiratsiooni ja kogemusi 

Teadmised publiku kujundamise ja kaasamise strateegiatest on vajalikud iga kultuurikorraldaja jaoks. 30. märtsil toimunud seminaril “Kultuurikompass esitleb” jagas oma kogemusi ja praktilisi nippe sel teemal Impact Foundationi asepresident Agata Etmanowicz.

08. apr. Kaidi-Lisa Kivisalu

Etamanowiczi hinnangul on publiku kujundamine nii suhtumine kui protsess. Ta selgitas: “Peame publiku oma visiooni ja tegevuste keskele asetama. Selleks on vaja konkreetselt sõnastatud ideed, miks oma tegevust üldse tehakse. Kõik tegevused kultuurivaldkonnas viiakse ellu dialoogis nii publiku kui korralduspartneritega. Publikult positiivse laengu saamine ongi peamine põhjus, miks oma tööd teeme. Teekond sündmusele hakkab juba kodust.”  

Publiku kujundamine ei ole eksperdi jaoks lihtsalt projekt, statistika kogumine või sündmuse turundamine. “See on strateegiline protsess, mille jooksul tuleb hinnata oma tegevuse väärtusi ja eesmärke. Publiku kujundamine näitab, kes sa oled. See on oma sisemise kaemuse jagamine teiste inimestega,” ütles Etamanowicz.

Oma esitluses rõhutas Etamanowicz veel, et kultuurikorraldajad vajavad tuge. “Peame endale meeldetuletama, et mõjutame inimeste elusid. Üks festival võib ühe inimese elus olla väga märgiline sündmus. Me oleme priviligeeritud, et saame sellises valdkonnas töötada,” sõnas ekspert.  

Tartu 2024 programmiliini Inimene ja Oskused juhi Jaan Ulsti sõnul on ”Kultuurikompass esitleb” sündmuse eesmärk vahetada kogemusi Eesti ja välismaa kultuurikorraldajate vahel. “Meie ambitsiooniks on tuua Euroopa kultuuripealinna sündmustele miljon külastust. See on kõrge siht. Agata on oma valdkonna ekspert, kes teab, kuidas õppida tundma oma publikut ja tuua sündmustele neid, kes seni pole veel osalenud.” sõnas Ulst.

Kohtumine toimus hommikukohvi formaadis Tartu 2024 kontoris (Raekoja plats 6) ja veebis. Sündmus on osa Tartu 2024 kultuurikorraldajate foorumist Kultuurikompass. Rahvusvaheline Kultuurikompass “Kuidas muuta maailma keskkonnahoidliku kultuurikorralduse kaudu?” toimub 28. aprillil Eesti Rahva Muuseumis.